Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum

Medzinárodný deň vtáctva v Stropkove

Medzinárodný deň vtáctva ma na území Slovenska tradíciu už od roku 1900 vďaka zoológovi slovenského pôvodu Otovi Hermanovi. My sme pripravili na tento k tomuto dátume dve iniciatívy.Prvou je výsadba 100 stromov svojimi plodmi vhodných pre potravu vtákov.

Za týmto účelom sa obraciame na širokú verejnosť, a hľadáme jednotlivcov a rodiny, ktoré by sa zapojili a poskytli čas svojho pozemku – záhrady, sadu, alebo okolia domu a bytovky na výsadbu vhodného druhu stromu a tento strom pomohli ochrániť, kým nedorastie do potrebných rozmerov. Druh stromy by mal byť vybraný podľa možností majiteľa pozemku a na odporúčanie odborníkov na divé vtáctvo a chránené druhy zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko. Kto z vás by sa chcel zapojiť a poskytnúť časť svojho pozemku do projektu 100 stromov pre vtáctvo nech nás kontaktuje na náš email alebo telefonicky.


Druhá iniciatíva Mačací zvonček sa týka ochrany vtáctva pred predátormi v meste, ktorými sú najčastejšie domáce mačky. Chceli by sme povzbudiť verejnosť a hlavne milovníkov mačiek, aby svojim mačičkám, keď ich púšťajú na záhradu, do záhonov a sadov, najmä počas obdobia, keď sa mladé vtáky učia lietať pripevnili obojok so zvončekom. Tento zvonček si budete môcť zakúpiť u svojho veterinára, alebo v chovateľských potrebách, ktoré sme oslovili a ponúkajú ich svojim zákazníkom, prípadne sa obráťte priamo na naše združenie. Veríme, že sa toto mačacie vylepšenie pozitívne odrazí na počte divo žijúceho vtáctva v Stropkove.OZ Rybárik

rybarikondavsky@gmail.com

0903214659

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter