Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Editoriál

Tretia adventná nedeľa. Najkrajšie sviatky v roku, sviatky pokoja a mieru sa nezadržateľne blížia. Ako ich budeme tráviť tento rok ostáva otázne. Novoprijaté opatrenia, ktoré majú platiť aj počas Vianoc, mnohým robia vrásky. Ľudia im nerozumejú a kladú si otázky, hľadajú ich zmysel a podstatu. Na sociálnych sieťach sledujeme negatívne ohlasy. Už druhé Vianoce ísť k najbližším príbuzným nemôžeme. Je naozaj smutné, ak niekto napíše, že minuloročné Vianoce nestrávil so svojimi najbližšími a počas tohtoročných už nemá za kým ísť, lebo mamina umrela. Je smutné, ak si dieťa pod vianočný stromček neželá nič iné „len“ život ako predtým a je ochotné vymeniť ich za všetky darčeky sveta.

Ťažko sa reaguje na takéto úvahy, smútok a beznádej je všade okolo nás. Ťažko sa hľadajú odpovede a pochopenie, čo sa vlastne deje. Sme frustrovaní, očakávame každý deň vytúženú slobodu a návrat do normálneho života. Buďme však trpezliví.

Musíme predsa žiť naše každodenné životy – pre našich najbližších, pre naše deti, kamarátov. Zamerajme sa na maličkosti a obyčajnú radosť a dobré skutky. Veď Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Táto tradičná vianočná iniciatíva ukazuje, že v každom z nás je veľmi veľa lásky…

Nič netrvá predsa večne, aj tento „nečas a nepohoda“ raz pominú. Nateraz buďme k sebe ešte láskavejší, ešte ohľaduplnejší a nezabúdajme na predobrú ľudskosť, ktorá je v každom z nás.

Redakcia

Foto: L. Poláková

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter