Týždenník občanov okresu Stropkov a okolia - ESpektrum
Vyhľadať
Close this search box.

Editoriál

Rozlúčili sme sa so starým rokom 2021. Už je nenávratne preč… Skončili sa aj vianočné sviatky, ktoré každoročne trávime s rodinou na chalupe. Deti vždy netrpezlivo pobehujú po dome a horia nedočkavosťou, kedy už konečne začneme nakladať veci do auta a vyrazíme. Rovnako tak horia nedočkavosťou, keď sa sviatky končia a chcú ísť už konečne domov. A to je dobre! Je fajn dopriať si zmenu prostredia a tešiť sa z nej. A je fajn znova sa tešiť domov. Chalupa nemá wi-fi pripojenie, aj to je skvelé. Máme také malé miestočko na zemi, kde môžeme úplne vypnúť a detoxikovať sa od digitálnych zariadení a sociálnych sietí. Práve preto mám chalupu tak rada.

Všade navôkol je čarokrásna príroda – hory a lesy. Nádielka snehu a mrazivých okamihov bola počas Vianoc po dlhých rokoch výnimočná, bola za odmenu. Vianočné prechádzky zasneženou prírodou boli skutočným balzamom na dušu. V každom z nás sa prebudilo dieťa, ktoré neskrývalo radosť z toho, keď sa vyše kolien zaborilo do snehu, keď sme mohli kráčať vyšľapaným chodníkom do vysokej nadmorskej výšky, keď sme mohli z vetví stromov otriasať sneh, keď sme sa mohli do sýta guľovať a stavať snehuliakov. Mráz poriadne vyštípal naše líca, ostatok čaju zamrzol v plastovom pohári. Ubolené nohy nás potom opäť priniesli do tepla chalupy. A také majú byť Vianoce! O tom, čo nás teší, o maličkostiach, o našich najbližších, o spomienkach. Vypnutý telefón a žiadne pracovné povinnosti, aspoň na chvíľu. Na malý moment čas ubiehal pomalšie a svet bol o čosi krajší.

Verím, že aj vy ste si užili čarovnú atmosféru Vianoc, že ste nabrali nových síl do nového roka. Verím, že vám blízkosť a darčeky urobili dobre na duši. Verím, že rok 2022 bude pre vás všetkých úspešný, nech už za úspech považujete čokoľvek a že ďalšie dni v novom roku budú naplnené šťastím, zdravím a krásnymi spomienkami, ktoré vám nik nemôže vziať.

Buďte zdraví, nech sa rok 2022 vydarí!

Redakcia

Facebook
Twitter
Email

Zdieľať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Print
Email

Najčítanejšie

Najčítanejšie správy

Koronavírus

Oznamy

Newsletter