VI. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

IV. liga

Spišské Podhradie – Stropkov 2:3 (2:2)

Na časomiere ešte svietila prvá minúta, keď Vachaľ po spolupráci s Dolutovským na vlastnej polovici vybojoval loptu, druhý menovaný nakopol do voľného priestoru, kde našiel Demča, na jeho center z prvej nabiehal Pundžák, ktorý v súboji s domácim gólmanom vkĺzačkou šikovne získal loptu a do prázdnej brány otvoril skóre. Stropkovčanov tento moment akoby zaskočil a v ďalšom priebehu im viazla kombinácia i prihrávky. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól v 21. min. po tečovanej strele domáceho Pokrivčáka. Krátko po rozohraní sa cez obranu Stropkova presadil domáci Maliňák, prekonal aj Varchola, ale našťastie trafil len tyč. Stropkovčania mali dobré príležitosti v 27. min. – Dolutovského center hlavičkoval Pundžák koníčkom tesne vedľa brány i v 29. min. – vtedy Demčo vysunul Pundžáka, ktorého prihrávku do 16-tky však Vachaľ nedokázal ideálne zakončiť. Po polhodine hry prišiel vedúci gól Stropkova. Bochin na polovici ihriska dobre čítal hru a vybojoval loptu, presnou prihrávkou našiel Vachaľa, ktorý poza domácu obranu prihral aktívnemu Pundžákovi a ten zo šiestich metrov dostal Stropkov opäť do vedenia. V 37. min. nariadil rozhodca prísny pokutový kop po Vachaľovej vkĺzačke a bolo opäť vyrovnané.
Hosťom vyšiel aj úvod druhého polčasu. V 48. min. založil peknú akciu Vachaľ. Vysunul Dolutovského, ktorý z bránkovej čiary prihral nabiehajúcemu Pundžákovi a ten hlavičkou zavŕšil svoj prvý seniorský hetrik. Od tohto momentu hra upadla do priemeru, hostia sa stiahli na vlastnú polovicu a diváci už veľa futbalovej krásy nevideli. Hostia si tak zo Spiša odvážajú cenné tri body.
ŽK: Medvec
Zostava: Varchol – Dolutovský, Staško, Bochin, Medvec, Vachaľ, Safko (57. Burcák), Poľak, Petrišin (50. Tabiš), Demčo, Pundžák.

Breznica – Kochanovce 1:0 (0:0)

V Breznici sa hral za horúceho počasia zápas dobrej úrovne, aj keď chudobný na góly. Hralo sa prevažne medzi 16-tkami a s výnimkou Tabišovej šance v 30. min., kedy zo 7 m prestrelil bránu, nemali gólmani veľa práce. Po zmene strán sa tempo hry nezmenilo. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 50. min. po individuálnej akcii P. Zakovič, keď krížnou strelou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu.
Zostava: Potoma – M. Vrabeľ, E. Vrabeľ, I. Tabiš st. (76. Manduľa), I. Tabiš ml., Mydla, Ferenc, Melník, J. Zakovič, Varga (81. Čepa), P. Zakovič.

Góly: Sivák, Rusnák, Demjan
Zostava: Jakub – Karsa, Jurko, Sivák, Jačisko, Rusnák, Demjan, Šugár, Polaščik, Berežný, Tabiš.

Mladší dorast

Stropkov – KAC Košice 1:0 (0:0)
Gól: Jaselský
Zostava: Mulík – Batfalský (80. Berežný), Ducár (41. Vrábeľ), Feč, Jaselský (66. Biľ), Pastorek, Sakara, Blanár, Mitruška, Lipák, Jurečko

Starší žiaci U15

Stropkov – Poprad 6:0 (1:0)
Góly: O. Paluba a Špak po 2, Ducár, Kapa
Zostava: Š. Paluba – Kapa, Vrábeľ, Belina, Vaško, Ducár, Haško, Potoma, Špak, O. Paluba, Farkaš. Striedali: Biľ, Jesenský, Lipák.

Starší žiaci U14

Stropkov – Poprad 3:1 (1:0)
Góly: Preksta 2, Gombár
Zostava: Potoma – Preksta, Veselý,Fečo, Ceperko, Džupin, Bedruň, Gombár, Korba, Bochmáč

I. trieda

Tisinec – Kalnište 3:0 (2:0)
Prvých 20 minút sa hralo prevažne na strane Kalnišťa, no šance domácich zostali nevyužité. V 25 min. sa strela Lattu dostala k Čepovi a domáci kanonier sa z dvoch metrov nemýlil. V závere polčasu z penalty zvyšoval Petráš. Úvod druhého polčasu patril opäť domácim – po chybe hosťujúcej obrany našiel Čepa Čakurdu, no umiestnenú hlavičku hosťujúci brankár zneškodnil. V 69. min. po prieniku aktívneho Čepu zahodil druhú penaltu Bučko. Čepa však odrazenú loptu poslal hlavou do brány a zvýšil na konečných 3:0. V závere stretnutia vynikol aj unudený Volčko v bráne Tisinca, ktorý zneškodnil dobrú strelu hostí.
Góly: Čepa 2, Petráš.

Miňovce – Vyšný Mirošov 1:8 (0:2)
Góly: Smoliga – Vaňko 3, Ľ. Kentoš 2, Calko, Durkáč, Motyka,

Stročín – Lomné 1:2 (1:2)
Hostia z troch rýchlych protiútokov na začiatku strelili dva góly a to rozhodlo. V druhom polčase po viacerých šanciach domácich sa už na výsledku nič nezmenilo.
ŽK: Talian – Sivák (Lomné)
Góly: Popík – Dovičák 2

Okrúhle – Sitníky 0:8 (0:5)
Góly: Danko 5, Čenger 2, Hajduk

Havaj – Rovné 2:1 (1:1)
Domáci nastúpili s cieľom vyhrať, no do vedenia sa dostali hostia po prekvapujúcej penalte. Havaj sa snažil do polčasu vyrovnať, čo sa podarilo aktívnemu Gundzikovi. Po zmene strán zapli domáci na vyššie obrátky, čoho výsledkom bol druhý gól Gundzíka. Domáci tak zaslúžene zvíťazili.
Góly: Gundzik – 1 (z 11 m)

Kuková – Duplín 3:1 (1:0)
Domáci boli počas celého stretnutia lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Kulpa 2, Lukáč – 1

Hrabovčík – Lúčka 9:3 (5:1)
Góly: Matkobiš 3, Havrila a Zapotoka po 2, Onder, Kačmár – Tkáč 2, Mašlej.

II. trieda

Chotča – Baňa 2:0 (0:0)
V dobrom stretnutí sa hralo v prvom polčase prevažne medzi 16-tkami. Po zmene strán nastúpili domáci s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zahodili však neuveriteľne veľa šancí. V 52. min. dostal Chotču do vedenia Maťaš, v 78. min. uzavrel skóre tvrdou strelou Kocák. Hostia mali niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však ostali nevyužité.
Góly: Maťaš, Kocák

Mestisko – Kružľová 3:1 (1:1)
Domáci boli od začiatku lepším mužstvom, ale po ich chybe v strede poľa hostia zo samostatného nájazdu skórovali. Za Mestisko vyrovnával do prestávky Červeňák. Druhý polčas mali domáci pod kontrolou a dve šance dokázali využiť na zisk troch bodov.
Góly: Červeňák 2, Cimbala – Sivák

Ladomirová – Bukovce 8:0 (1:0)
Góly: M. Cina st. 3, Haluška 2, P. Džurban, Mašín, M. Demeter

Vyšný Orlík – Dubová 5:0 (2:0)
V príjemnom prostredí a slušnom zápase sa domáci ujali vedenia prekrásnou strelou Kostelníka.
Góly: E. Želizňák 2, Sivák, Kostelník, Vojček,

Gribov – Radoma 2:0 (0:0)
Zápas dvoch popredných mužstiev tabuľky predznamenal vyrovnaný súboj, čo sa aj potvrdilo. Domáci najmä v druhom polčase prebrali opraty do svojich rúk. Po peknej akcii otvoril skóre mladý Šak. Víťazstvo spečatil v posledných minútach peknou strelou M. Bučko. Na dobre pripravenom ihrisku za neustáleho povzbudzovania domácich ultrafans a dobrom výkone rozhodcu Kaščáka domáci potvrdili vedúce postavenie v tabuľke.

Duplín – Havaj 1:9 (0:4)
Góly: Timko 4, Šanta 3, Kavalec (z 11 m), Čatloš.

Úradná správa č. 36 zo dňa 22. mája 2014

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelci gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Zasadnutie odborných komisii sa uskutoční 29.5.2014 o 16.00 hod.
1. Schvaľuje výsledky víkendových stretnutí.
2. Kontumuje:
-stretnutie I. triedy dospelí 22. kolo Sitníky – Hrabovčík 3:0 kont., pokles hráčov hostí pod 7, výsledok dosiahnutý na HP 3:0 ostáva v platnosti. Prípad odstupuje DK.
- stretnutie I. triedy dospelí 22. kolo Tisinec – Okrúhle 6:0 kont., pokles hráčov hostí pod 7, výsledok dosiahnutý na HP 6:0 ostáva v platnosti. Prípad odstupuje DK.
3. Ruší stretnutie 11.kola I. triedy dorastu Breznica – Rovné dňa 18.5.2014 pre nespôsobilú HP
4. Ruší stretnutie 8.kola I. triedy žiakov Breznica – Tisinec dňa 17.5.2014 pre nespôsobilú HP
5. Nariaďuje odohrať stretnutie 11. kola I. triedy dorastu Breznica-Rovné dňa 25.5.2014 o 13.00 hod. – vzájomná dohoda
6. Nariaďuje odohrať stretnutie 8.kola I. triedy žiakov Breznica-Tisinec dňa 23.5.2014 o 16.00 hod.- vzájomná dohoda
7. Predvoláva na svoje zasadnutie dňa 29.5.2014 o 16.30 hod. zo stretnutia 22.kola I. triedy Kalnište – Rovné: vedúceho mužstva D Patrika Kokolika, kapitána D Jozefa Drába, vedúceho mužstva H Jána Vansu, kapitána H Stanislava Tyča, hráča hostí Martina Džubáka-1191949– rozhodcu stretnutia Jozefa Maruščáka, delegáta stretnutia Juraja Fiľarského – námietka domácich voči štartu hráča hostí
8. Predvoláva na svoje zasadnutie dňa 29.5.2014 o 16.30 hod. zo stretnutia 14.kola II. triedy Dubová – Mestisko: vedúceho mužstva D Stanislava Krifku, kapitána D Slavomíra Vaškanina, vedúceho H Stanislava Baku, kapitána H Kamila Cimbalu, hráčov hostí Erika Sadiva-1077838-, Róberta Sadiva-1055412– štart hráča H na cudzí RP
9.Zaoberala sa podnetom R Škurlu Róberta ml. a vykonala potrebné opatrenia.
10.Termín stretnutia Pohára Š-Autoservis Sitníky –Duplín určí o týždeň
1. Trestá FO Hrabovčík poriadkovou pokutou 25,– EUR, podľa RS 14/e za odstúpenie zo stretnutia 22.kola I. triedy dospelých Sitníky – Hrabovčík, poplatok 10,– EUR.
2. Trestá FO Okrúhle poriadkovou pokutou 25,– EUR, podľa RS 14/e za odstúpenie zo stretnutia 22.kola I. triedy dospelých Tisinec – Okrúhle, poplatok 10,– EUR.
3. Začína disciplinárne konanie v zmysle čl. 71 DP voči hráčovi OŠK Mestisko Robertovi Sadivovi- 1055412 – zároveň predvoláva Róberta Sadiva, vedúceho domáceho mužstva S. Krifku, kapitána domácich S. Vaškanina, vedúceho hostí S. Baku, kapitána hostí K. Cimbalu, hráča OŠK Mestisko Erika Sadiva- 1077838– zo stretnutia II. triedy Dubová – Mestisko na zasadnutie DK dňa 29.05.2014 o 16.30 hod.
4. Začína disciplinárne konanie v zmysle čl. 71 DP voči hráčovi TJ Topľan Kalnište Jozefovi Drabovi- 1048031– zároveň DK ukladá zákaz výkonu činnosti J. Drabovi do rozhodnutia o previnení, predvoláva Jozefa Draba, vedúceho mužstva D Patrika Kokolika, vedúceho mužstva H Jána Vansu, kapitána H Stanislava Tyča, delegáta J. Fiľarského a rozhodcu J. Maruščáka zo stretnutia 22.kola I.triedy Kalnište -Rovné na zasadnutie DK dňa 29.05.2014 o 16.45 hod.
5. Trestá hráča FO Rovné – Tomáš Ferenc –1238166 – pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie, podľa čl. 37/3 DP od 22.5.2014, poplatok 10,– Eur
6. Trestá hráča FO Duplín – Ján Ilčisko –1199773– – pozastavením výkonu športovej činnosti na 2 stretnutia, podľa čl. 46/1 DP s podmienečným odkladom od 22.5.2014 do 22.8.2014, poplatok 10,– Eur
7. Trestá hráča FO Baňa – Ján Gula –1035151 – pozastavením výkonu športovej činnosti na 3 stretnutia, podľa čl. 46/1 DP s podmienečným odkladom od 22.5.2014 do 22.8.2014, poplatok 10,– Eur
8. Trestá hráča FO Kalnište – Ondrej Kokolik –1090868– – pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie, podľa čl. 37/3 DP od 22.5.2014, poplatok 10,– Eur
KR OOFZ:
Obsadenie R a DZ:
I. trieda dospelí – 24.kolo – 01.06.2014 o 17.00 hod.:
Kalnište – Havaj (Fedeš, Miňo, OOFZ, Feč)
Rovné – Miňovce (Cupák, Škurla ml., OOFZ, OOFZ)
V. Mirošov – Stročín (Maruščák, OOFZ, OOFZ, Lipinský)
Lomné- Kuková (Horochonič, Zoščák, OOFZ, Holub)
Duplín – Hrabovčík (Špak, OOFZ, OOFZ, Palička)
Lúčka – Okrúhle (Dovičák, OOFZ, OOFZ, Burcák)
Sitníky – Tisinec (Suchanič, OOFZ, OOFZ, OOFZ)