smahu správy

Klzisko sa pripravuje na poslednú sezónu v súčasnej podobe

obrazokV pondelok 2. decembra 2019 sa začína s prípravou ľadu a mrazením. Areál by mal byť k dispozícii verejnosti od soboty 7. decembra 2019 a počas celého víkendu bude verejné korčuľovanie bezplatné.

„Opäť sa bude korčuľovať na zúženej ploche v rozmeroch 60×23 m, keďže pred rokom bolo nevyhnutné pristúpiť k odstaveniu dvoch sekcií chladenia. Plocha je len o málo užšia ako určujú hokejové pravidlá IIHF a v predchádzajúcej sezóne si verejnosť na toto opatrenie zvykla.
V prvom rade treba zdôrazniť, že ide o poslednú sezónu na jestvujúcej ľadovej ploche. Na budúci rok je naplánovaná jej kompletná rekonštrukcia, na ktorú mesto získalo prostriedky z Úradu vlády SR, Prešovského samosprávneho kraja a využije aj vlastné zdroje,“ informoval riaditeľ Mestského podniku Služba Dušan Lukáč.
Pred sprístupnením štadióna verejnosti prebehla kompletná kontrola technológie. Prevádzková doba štadióna ostáva nezmenená. Tak ako po minulé roky, aj tentoraz budú pre deti organizované hokejové tréningy. V januári by sa na štadióne malo opäť uskutočniť podujatie organizované mestom a Slovenským zväzom ľadového hokeja pod názvom Deti na hokej.
„Dúfame, že počas príprav na sezónu nenastanú nepredvídané problémy, ktoré by mohli ohroziť spustenie štadióna do prevádzky. Verejnosť môže rátať so šatňami a v areáli klziska bude aj tentoraz fungovať bufet. Otvorené bude každý deň, harmonogram objednávok a verejného korčuľovania bude zverejnený na internetovej stránke podniku Služba a informačnej tabuli v areáli štadióna,“ uviedol D. Lukáč.
Vstupné na nadchádzajúcu sezónu ostáva nezmenené – dospelí zaplatia 1,50 eur, deti 0,50 eur. K dispozícii budú aj permanentky, 10 vstupov pre dospelého za 12 eur, pre deti za 4 eurá.
Zachovaný ostáva aj bezplatný vstup do 13.00 hod. pre základné a stredné školy v rámci hodín telesnej výchovy. Hodinová objednávka ľadu vyjde na 60 eur.
-r-

obrazok obrazok

redakcia | 6. 12. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 239x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou