smahu správy

V Breznici vybudovali atraktívnu oddychovú zónu pre deti i dospelých

obrazokV najväčšej obci stropkovského okresu odovzdali do užívania revitalizovanú zónu, ktorej hlavným prvkom je nové multifunkčné detské ihrisko. Vďaka podpore z Programu rozvoja vidieka SR 2014 – 2020 sa tam podarilo oživiť plochu pri miestnej základnej a materskej škole a vytvorili tak oddychovú zónu pre širokú verejnosť.

„Našim cieľom bolo skvalitniť a rozšíriť lokalitu, kde by mohli obyvatelia a návštevníci obce tráviť voľný čas. Na ploche takmer 300 metrov štvorcových sme vybudovali nové moderné a hlavne bezpečné detské ihrisko, chodníky i plochy spevnené zatrávňovacími dielcami. Vysadili sme aj zeleň, osadili lavičky a odpadkové koše. Pri škole tak vznikol atraktívny priestor pre voľnočasové aktivity pre deti i dospelých,“ zhrnul starosta Breznice Slavomír Brendza. Investície dosiahli vyše 83 tisíc eur, pričom 80 416,42 eur tvorila dotácia z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka. Revitalizácia areálu začala v septembri tohto roka a trvala tri mesiace. Ihrisko je prioritne určené deťom a žiakom z priľahlej materskej a základnej školy a samozrejme aj všetkým malým Brezničanom. „Aj keď nie sme tradičnou turistickou destináciou, do obce ročne zavíta množstvo návštevníkov zo širokého okolia. Vďaka projektu sme posunuli občiansku vybavenosť na vyššiu úroveň a zatraktívnili širšie centrum Breznice,“ doplnil S. Brendza. Areál spolu so starostom slávnostne otvorili podpredseda Rady športu Ministerstva školstva Ján Krišanda a generálny tajomník služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva Jaroslav Regec.
Starosta ďalej uviedol, že nové ihrisko je len jednou z mnohých tohtoročných investícií. Z vlastných i mimorozpočtových zdrojov tam realizovali akcie za takmer 80 tisíc eur. V areáli školy zrekonštruovali jedáleň a viacúčelové ihrisko, obnovili parkovisko pri obecnom úrade a vybudovali nový chodník naprieč obcou. Obnova sa dotkla aj tamojšieho futbalového štadióna. V budúcom roku plánujú inštalovať úsporné obecné osvetlenie a doplniť kamerový systém, postaviť oplotenie na cintoríne a opraviť cestu. Investovať by chceli aj do zavlažovacieho systému na štadióne a v pláne je aj rekonštrukcia chodníka popri ceste I. triedy prechádzajúcej Breznicou.
-r-

obrazok obrazok

redakcia | 29. 11. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 130x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou