smahu správy

Na slovíčko o projekte „Átrium pod Kamenicou“

obrazokDeveloperskej spoločnosti NEXT Investments sa počas leta podarilo získať kolaudačné rozhodnutie pre objekt piatich polyfunkčných domov zvaných „Átrium pod Kamenicou“. Na súčasný stav a ďalšie kroky sme sa pýtali jej konateľa pána Mareka Mačugu.

Viete nám len v krátkosti predstaviť vašu spoločnosť?
NEXT Investments je rodinná developerská firma, ktorá svoje aktivity sústreďuje na výstavbu nehnuteľností v zaujímavých lokalitách na východnom Slovensku. Ako príklad uvediem nedávno skolaudovaný projekt v Stropkove, bytový dom Vihorlat v Snine, kde sú stavebné práce zhruba v dvoch tretinách a súčasne pracujeme aj na povoleniach atraktívneho projektu v Humennom a tiež v Prešove. To sú projekty, ktoré sú v rámci rozpracovanosti najďalej. Samozrejme, pracujeme aj na ďalších, ktoré sú v štádiu architektonických návrhov a získavaní iných potrebných povolení.
Keďže nás zaujíma hlavne Stropkov, skúsme sa povenovať vášmu projektu „Átrium pod Kamenicou“. Predstavíte nám bližšie o aký projekt ide a pre koho je určený?
Projekt „Átrium pod Kamenicou“ predstavuje koncept spojenia nadštandardného bývania s podnikaním vo výbornej lokalite blízko centra mesta. Je určený hlavne pre klientov, ktorí majú radi komfort a pri riešení bývania nechcú riešiť kúpu pozemkov či projektovanie vlastného bývania. Je pre nich dôležitá lokalita či už sa jedná o bývanie, alebo podnikanie.
Čo Vás motivovalo k tomu, aby ste tento projekt realizovali práve v Stropkove?
Ako som spomínal, pre nás je veľmi dôležitá lokalita, ktorú tu hodnotíme veľmi dobre vzhľadom na blízkosť centra, ale tiež pre potenciál komerčných priestorov z hľadiska kúpnej sily v okolí. Samozrejme nás veľmi očarila aj samotná architektúra, ktorá má na slovenské pomery naozaj nadštandardné riešenie.
Čo si máme predstaviť pod pojmom bývanie a podnikanie pod jednou strechou?
Je to koncept, ktorí Stropkovčania veľmi dobre poznajú z polyfunkčných domov na námestí. Klientom poskytuje komfort v tom, že do práce to majú minútu “v papučiach”, prípadne vedia spodnú časť pod bývaním prenajať a tak “podnikať” a pokryť náklady spojené s bývaním.
Prečo začínate s komunikáciou a kampaňou vo väčšom rozmere až teraz?
Celú investíciu sme verejnosti priebežne prezentovali, aby vedeli, čo sa v Stropkove chystá, nakoľko ide o vec, ktorá sa podľa nás nebude tak skoro opakovať. Problém však bol so samotným pozemkom pod stavbou. Celý projekt a pozemok boli predmetom obchodnej súťaže a nemohli sme s ním tak nijako nakladať.
Mohli by ste to bližšie vysvetliť?
Pre odpredaj pozemku pod realizovanou stavbou si pri súťaži mesto ako obstarávateľ stanovilo podmienku právoplatnej kolaudácie projektu. Naše ruky tak boli pri nakladaní s nehnuteľnosťou po celý čas výstavby zviazané. Klientom, ktorí mali o nehnuteľnosť záujem sme nemohli nijako vyjsť v ústrety. Predaj či založenie nehnuteľnosti v ich prospech boli blokované do momentu zápisu do katastra, čo bol samozrejme problém.
Kedy sa táto situácia zmenila?
Objekt sa podarilo právoplatne skolaudovať v polovici leta. Následne sme v auguste pristúpili ku kúpnej zmluve s mestom a podaniu na kataster. V tomto prípade využil kataster inštitút 60 dní v plnej miere, a tak sme sa samotného zápisu v katastri dočkali ešte len pred dvoma týždňami.
Na projekte sa ešte pracuje alebo sú všetky práce ukončené?
Na projekte sú ešte malé nedorobky z preberacieho konania, ktoré postupne odstraňujeme, aby boli objekty pripravené k spokojnosti klientov. Preto je tam ešte stále pohyb a stavba je samozrejme chránená oplotením, kamerovým systémom a SBS službou.
Poviete nám niečo bližšie aj o cenových reláciách, v ktorých sa jednotlivé polyfunkčné domy pohybujú?
Ceny jednotlivých polyfunkčných domov nájdu vaši čitatelia na internetovej stránke projektu www.podkamenicou.sk. Vďaka operatívnosti a optimalizácii nákladov počas celej doby výstavby projektu sa nám podarilo priniesť pre klientov veľmi zaujímavé uvádzacie ceny projektu.
Čo to konkrétne znamená?
Konkrétne to znamená, že ak klient pri výstavbe vlastného rodinného domu zohľadní kúpu pozemku, stavebné práce, ostatné náklady či jeho osobne vložený čas, pod cenu 720 eur za meter štvorcový bývania, sa určite nedostane.
Prečo by si podľa vás mal niekto kúpiť polyfunkčný dom v Átrium pod Kamenicou?
Pretože je to výborná investícia s ohľadom na štandard, lokalitu a samozrejme architektúru. Objekt je pripravený na prebratie a nie je tak nutné čakať na vhodný pozemok či jar a následnú výstavbu, ako pri rodinnom dome. Klient si ho vie dokončiť podľa svojho gusta už dnes a pri troche šikovnosti vie po novom roku bývať a podnikať vo svojom novom priestore.
-r-

obrazok

redakcia | 29. 11. 2019 | Rozhovory | Odkaz na článok | | 162x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou