smahu správy

Pozdrav primátora

Vážení pedagógovia, zamestnanci škôl a školských zariadení, ctení rodičia, milí žiaci, študenti,
dovoľte mi, aby som Vás pozdravil pri príležitosti otvorenia nového školského roka 2019/2020. V pondelok sa otvorili brány základných a stredných škôl v celej Slovenskej republike. Po dvojmesačnom oddychu ste milí žiaci a študenti opäť v škole, aby ste plní elánu, síl a energie začali plniť svoje školské povinnosti. Verím, že ste prázdniny využili zmysluplne na oddych. Vedomosti, ktoré vám ponúkajú školy prostredníctvom vašich učiteľov sú mimoriadnou cennosťou. Je to hodnota, ktorá Vám pomôže k úspechu, aby ste sa nemuseli obávať o svoju budúcnosť. Učitelia budú počas nasledujúcich dní, týždňov a mesiacov vašimi sprievodcami.
Osobitne sa chcem prihovoriť vám milí prváčikovia, lebo v pondelok prvýkrát prejdete bránou školy. Čaká na vás vaša nová pani učiteľka, noví spolužiaci a kamaráti, s ktorými sa budete počas školy stretávať. Určite nemusím pripomínať ani študentom, aký význam má v dnešnej dobe vzdelanie pre mladých ľudí. Svet okolo nás sa rýchlo mení, očakáva ľudí samostatných, schopných postarať sa o seba, vedieť sa rýchlo zorientovať, vedieť použiť vedomosti, prípadne rýchlo získať nové informácie.
Vám ctení rodičia želám, aby ste mali dostatok síl a trpezlivosti pri výchove svojich detí a aby ste im boli oporou pri plnení nových povinností.
Vážení pedagogickí, odborní aj nepedagogickí zamestnanci, v novom školskom roku na nás čaká množstvo povinností, zmien, plánov, výziev a zámerov na skvalitnenie vzdelávania v našich školách. Práve škola by mala poskytnúť dostatok príležitostí a možností na vzdelávanie, kultúru, šport, ale aj na zábavu, súťaže a záľuby. Verím, že využijete vaše kvalitné vedomosti, zručnosti a moderné vyučovacie metódy a vo výchovno-vzdelávacom procese ich budete uplatňovať.
Želám vám všetkým veľa zdravia, trpezlivosti, elánu a aby vám škola v maximálnej možnej miere prispela k naplneniu vašich očakávaní.
JUDr. Ondrej Brendza, primátor mesta Stropkov

redakcia | 6. 9. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 311x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou