smahu správy

Marika po 30 rokoch v Turanoch n. Ondavou, svojej rodnej obci

obrazokDojímavé stretnutie plné emócií, mnohí sa neubránili slzám…

Posledné letné dni sa naša rodáčka a kráľovná popu Marika Gombitová, ktorú nijako zvlášť netreba nikomu z nás predstavovať, rozhodla stráviť vo svojej domovine, kde zavítala po 30 rokoch. V uličkách Turian n. O. i na nádvorí obecného úradu čakali na Mariku jej najbližší, jej priatelia, priaznivci i všetci tí, ktorí ju a jej piesne zbožňujú.

Medzi nich určite patrí aj starosta obce Ján Jakubov, ktorí usilovne celých päť rokov robil všetko preto, aby sa Marika na chvíľu vrátila domov a spolu so všetkými spomínala na Turany, na rodičov, ktorí už nie sú medzi nami, na bratov i sestru, na priateľov aj kamarátov i na svoje detstvo…Ako sám J. Jakubov hovorí, v Marike musela túžba po domovine dozrieť a ona sama sa musela rozhodnúť, že teraz je ten správny čas.
„Som nesmierne rád a som hrdý, že sa naša obec Turany n. O. môže pochváliť takou silnou osobnosťou akou je Marika. Osobnosťou, ktorá šíri dobré meno nielen obci, ale aj celému Slovensku. Pevne verím, že tvoja návšteva, hoci je po dlhých rokoch, nie je tvojou poslednou,“ prihovoril sa speváčke starosta obce J. Jakubov, ktorý Mariku privítal kyticou ruží, soľou a chlebom i malým symbolickým kalištekom pálenky. Zaprial jej veľa zdravia i tvorivosti, aby prinášala ľuďom ešte veľa radosti svojim spevom a neskrýval svoju nesmiernu radosť zo speváčkinej prítomnosti v jej rodných Turanoch. Marike odovzdal v mene celej obce spomienkové predmety. Medzi inými obraz obce, kde nechýbala fotografia domu, kde Marika vyrastala.
„Je mi veľkou cťou, že som sa vrátila späť do Turian, že to nie je sen. Bola som aj v kostolíku, spomenula som si na svojho ocka. Veľmi sa teším, že som s vami. Ďakujem za úprimné, vrúcne a vrelé prijatie. Ďakujem vám zo srdca aj za priazeň aj za to, že stále môžem povedať, že som z východu, že som z Turian n. O.,“ povedala dojatá speváčka a starostovi obce poďakovala za všetko, čo pre túto návštevu urobil. „Viem, že si sa statočne pripravoval a zo srdiečka ti za to ďakujem,“ dodala.
Pre Mariku bol pripravený neskorý obed. Prichystané boli naše klasické jedlá, ktoré speváčku a našu rodáčku určite vrátili do jej detstva – polievka z baranej hlavy, pirohy s tvarohom a džemom, mačanka a lokše a mnoho iných dobrôt. Pozvanie na toto krásne stretnutie a obed s Marikou prijali aj podpredseda PSK M. Jakubov, prednosta OÚ v Stropkove A. Veselý, riaditeľka ÚPSVaR Stropkov V. Burcáková. Kyticu kvetov odovzdal a Mariku v rodných Turanoch vítal aj MUDr. J. Čarný a ďalší pozvaní hostia.
„Som veľmi šťastná, že sme sa takto stretli. Je to pre mňa neskutočný deň. Do smrti naň nezabudnem, aj keď tých momentov v Turanoch od môjho narodenia, …keď som dospievala… bolo strašne veľa, dnešný deň je najsilnejší. Počnúc cintorínom, kostolom, …pánom starostom, ktorí všetko starostlivo pripravil… Som milo prekvapená a nadšená. V tomto „kultúráku“ som ešte nespievala, snáď sa to podarí. Veľmi sa teším,“ vyznala sa Marika.
Rozdávali sa objatia, konala sa autogramiáda, fanúšikovia sa s Marikou fotografovali a mnohí sa neubránili slzám. Na svoju Mariku všetci čakali tak dlho, teraz sa konečne dočkali a mohli si ju aspoň na malú chvíľu užiť. Nezostáva nič iné len si priať: „Do skorého videnia, Marika!“

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

Andrea Fecková | 6. 9. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 307x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou