smahu správy

Poznáme víťazov fotografickej súťaže AMFO 2019

obrazokZastúpenie na tejto fotografickej výstave majú tri okresy – Stropkov, Svidník a Prešov. Hlavnými organizátormi súťaže AMFO 2019 je Prešovský samosprávny kraj, Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku a mesto Stropkov. Prítomní bol podpredseda PSK M. Jakubov, riaditeľka POS vo Svidníku M. Pajzinková, členovia BARDAFU, bardejovské zoskupenie BARDFA, členovia fotoklubu Poprad, členovia prešovského fotoklubu 5,6. Nechýbali ani predseda poroty I. Šimko a člen poroty J. Tkáč.

„Teší ma stále narastajúci záujem autorov o čiernobielu fotografiu, či návrat k nej. Spracovanie tém a námetov pre čiernobielu fotografiu pomáha pri niektorých žánroch, ako portrét, živá fotografia, reportáž krajín a pod., kde vnímame hlavne dej, akciu, či návaly tvarov, ktoré nepotrebujeme pri pôsobení farieb,“ povedal I. Šimko.
Dodal ešte, že pri rozhodovaní o udelení cien porota postupovala spôsobom, že prihliadala aj k celkovej predloženej kolekcie jednotlivých autorov. Brala sa do úvahy systematická práca, či spôsob tvorby.
„Je troška škoda, že sa prestala využívať kategória multimediálnej prezentácie vo všetkých okresoch. Verím, že sa to v tomto roku rozbehne. Je to príležitosť autora ukázať systematickosť svojej práce na zvolenú tému,“ uviedol a všetkým autorom, priaznivcom fotografie i všetkým ľuďom zaprial, nech nám dobré svetlo svieti v správnom čase, na správnom mieste.
O slovo následne požiadala riaditeľka POS vo Svidníku M. Pajzinková, ktorá vyjadrila radosť z toho, že sa všetky regionálne kolá fotografickej tvorby z roka na rok robia v našom okrese, v našom regióne a že sa Svidníčania i Stropkovčania dohodli usporadúvať túto súťažnú výstavu na jednom mieste. V okrese Stropkov sa v tomto ročníku zapojilo 18 autorov s 97 fotografiami. Nasledovalo ocenenie autorov víťazných fotografií, ktorými v okrese Stropkov sú:
I. skupina do 16 rokov:
Kat. ČB fotografia: cena Sofia Jakubová a čestné uznanie Gabriela Soóšová
Kat. farebná fotografia: cena Gabriela Soóšová a čestné uznanie Sofia Jakubová
II. skupina do 21 rokov:
Kat. ČB fotografia: cena Ľuboslav Hmurčík
Kat. farebná fotografia: cena Radoslava Surmanková a čestné uznanie Zuzana Čintalová
III. skupina nad 21 rokov:
Kat. farebná fotografia: 1. Magdaléna Koleničová, 2. Anton Hričan, 3. Vladimír Ivanko, čestné uznanie Emília Verbová
Kat. ČB fotografia: 1. Anton Hričan, 2. Magdaléna Koleničová, 3. Vladimír Ivanko, čestné uznanie Viktória Bačová.
Kat. cykly a seriály: cena za seriál – Emília Verbová

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 12. 4. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 278x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou