smahu správy

Atrium pod Kamenicou rastie ako huby po daždi

obrazokČulý stavebný ruch v centre nijako nenarúša pokoj a pohodu v meste. Všimnúť si môžeme len progres, ktorý je vidieť každý deň. Projekt „Atrium pod Kamenicou“ zahŕňa výstavbu 5 polyfunkčných domov s obytnou a retailovo-obchodnou plochou, spolu s výstavbou viac ako 20 parkovacích miest. Začala sa tiež rekonštrukcia Hrnčiarskej ulice, ktorej prvá etapa je hotová, teda zámer zatraktívniť a oživiť túto lokalitu sa pomaly napĺňa.

„V druhej polovici novembra odovzdáme časť zariadenia staveniska mestu na vybudovanie parkoviska. Mesto Stropkov následne plochu odovzdá zhotoviteľovi, ktorý začne s prácami na parkovisku za našim objektom. Stavebné práce v Atriu a jeho obytnej respektíve obchodnej časti prebiehajú podľa plánu a výstavba bude hotová v lete budúceho roku. Samotná kolaudácia je momentálne naplánovaná na september 2019, veríme však, že budeme hotoví skôr“ povedal M. Mačuga z NEXT Investments a dodal, že stavba je „živý organizmus“ a je teda potrebné počítať s čímkoľvek neplánovaným. „Pri výstavbe sme napríklad narazili na starý teplovodný kanál, ktorý bolo potrebné odstrániť, okrem toho je potrebné riešiť aj množstvo menších nečakaných problémov, ktoré v procese výstavby vyskočia. Rád by som preto vyzdvihol súčinnosť a spoluprácu vedenia mesta Stropkov a jeho zamestnancov pri riešení viacerých situácií, ktoré projekt priniesol,“ priblížil M. Mačuga a dodal, že aj vďaka tomu sa termín dokončenia projektu výrazne neovplyvnil.
Je ťažké predstaviť si hotovú kompletnú polyfunkciu s bývaním na Hrnčiarskej ulici, no treba povedať, že je naozaj variabilná, nadštandardná a mestu Stropkov dodá moderný šat. Okrem iného prinesie nové príležitosti pre podnikanie a celú lokalitu výrazne zhodnotí. Kompletné presklenie komerčnej časti dodá objektu vyšší štandard. Byty sú mezonetového typu a zhotovujú sa v štandarde holobyt, preto aby mohol každý vlastník dokončiť interiér podľa svojich predstáv. Nadštandardom je určite podlahové kúrenie, predpríprava na klimatizáciu či exteriérové elektrické žalúzie. Napriek tomu, že sa výstavba realizuje v husto zastavanej oblasti, nijako neovplyvňuje život a chod mesta. „Chcem sa tiež poďakovať obyvateľom bytových domov, ktorých sa výstavba dotýka najviac za ich porozumenie, ich prístup je určite nápomocný pri výstavbe. Som presvedčený, že finálny výsledok ich okolie skrášli a poskytne nové nákupné priestory v blízkosti ich domova“ dodal v závere M. Mačuga.

obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 2. 11. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 426x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou