smahu správy

Stropkovskí seniori sa tešia z ukončenia ďalšej etapy rekonštrukcie Denného centra

obrazokVo štvrtok, 18. októbra sa v Dennom centre v Stropkove konalo slávnostné posedenie pri príležitosti osláv „Október mesiac úcty k starším”. Jedným z ďalších dôvodov stretnutia seniorov nášho mesta bolo prestrihnutie pásky, ktoré znamenalo ukončenie druhej etapy rekonštrukcie Denného centra.

V druhej etape boli rekonštruované priestory šatne, malej i veľkej spoločenskej miestnosti. Práce sa tiež týkali výmeny podlahy, nové sú aj stierky, stropné podhľady i svetelná elektroinštalácia, vymenené sú aj svietidlá a čiastočne aj vzduchotechnika. „Práce boli ukončené vo veľmi dobrej kvalite. Chcem sa preto v mene všetkých členov denného centra poďakovať vedeniu mesta za ich záujem a angažovanosť. Tiež A. Vatehovej, že i napriek zložitej situácii počas rekonštrukcie udržiavala DC pri živote,” povedal J. Verba a dodal, že by bol spolu s ostatnými členmi DC rád, keby mesto Stropkov v roku 2019 pojalo aj tretiu etapu rekonštrukcie, ktorá by spočívala vo výmene podlahy i zariadenia kuchyne, vrátane pracovnej dosky, tiež vo výmene stropného podhľadu na chodbe, v kanceláriách, vo výmene svietidiel, či vybavenia kancelárie nábytkom.
Následne sa J. Verba prihovoril členom DC a z príležitostí osláv mesiaca úcty k starším im zaprial, aby všetky dni ich života boli naplnené zdravím, šťastím a spokojnosťou. „Ďalej už nič neželám, lebo vaša múdrosť vás citlivo vedie každým dňom vášho života. Jeseň je dar, ktorý zúročí celoročnú námahu a v živote prinesie múdrosť, pokoj a vyrovnanejší pohľad na svet. Jeseň vytvára umelecké diela, ktoré sú ako krásna paleta. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek vo svojej jeseni života. Tvaroval ho a formoval majster život skúškami, radosťami, ale aj problémami a starosťami. Viem, že s pribúdajúcim vekom pribúdajú aj rôzne choroby a s tým spojené ťažkosti, ale prílišný pokoj v seniorskom veku v sebe skrýva nebezpečenstvo, ktoré sa môže pomaly premeniť na prázdnotu, povedal predseda výboru DC a o milé slovo poprosil aj prítomného primátora mesta O. Brendzu.
„Keď sa spoja dobré myšlienky s ochotou ľudí, dá sa docieliť spoločný výsledok. Chcem sa poďakovať tým, ktorí sa nebáli pýtať, požadovať. Treba vždy hovoriť o podnetoch a postrehoch. Treba priniesť požiadavku, lebo len tak môžeme čokoľvek zrealizovať. Ak je nápad racionálny a má svoj zmysel, nájdu sa financie, ktoré sa uvoľnia na realizáciu. Vyvinieme maximálne úsilie, aby sa v úspešnom príbehu pokračovalo,” uviedol primátor a vyslovil nádej a presvedčenie, že sa aj naďalej bude pokračovať v rekonštrukcii DC.
„Ako sa správame my k našim rodičom, starým rodičom, tak sa budú správať naše deti k nám. Toto posolstvo musíme odovzdávať ďalej. Hoci ste vekom starší, je vo vás toľko energie, že nás dokážete inšpirovať a naštartovať v mnohých veciach pri správe veci verejných. Verím, že priestory DC budú slúžiť a že sa vám bude dobre dariť,” prihovoril sa seniorom primátor a zaprial im “mnohaja i blahaja lita”.
Pre všetkých členov DC i ostatných prítomných pripravila kultúrny program folklórna skupina Stropkovčani pod vedením Mgr. A. Knežovej. Krásnu báseň zarecitovala A. Hutňanová, ktorá získala už nejedno prvenstvo v prednese poézie žien Vansovej Lomnička. Prichystané bolo tiež chutné občerstvenie a zábava do neskorých večerných hodín. Vekom starší, ale duchom stále mladí, sú určite pozitívnym príkladom pre nás všetkých. Ich vrásky a šediny značia múdrosť, ich úsmev pohodu a vyrovnanosť a pohľad v očiach hovorí, že sú spokojní a šťastní a tešia sa vo svojej jeseni života.

obrazok obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 26. 10. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 297x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou