smahu správy

Hospodárenie MŠK Tesla Stropkov za prvý polrok 2018

Hlavnou činnosťou MŠK Tesla Stropkov je usporadúvanie športových podujatí. Klub zastrešuje činnosť spolu 225 hráčom a hráčkam vo veku od 5 do 19 rokov s 12 trénermi, ktorí vlastnia akreditované licencie a ktoré sa tiež venujú obom materským školám v našom meste. Zabezpečuje tiež športovú prípravu raz v týždni pre deti predškolského veku. Tréningového procesu sa zúčastňujú aj žiaci prvých ročníkov základných škôl. Kategórie U9 až U19 sú súčasne zapojení do riadených súťaží a počas víkendov odohrajú majstrovské zápasy. Futbalová mládež absolvovala niekoľko turnajov nielen na Slovensku, ale aj v susednom Poľsku. „MŠK Tesla Stropkov sa okrem talentu snaží rozvíjať aj osobnostnú stránku mladých ľudí, má teda celospoločenský rozmer,“ povedal D. Špilár.
Spoločnosť k 30. 6. 2018 zamestnávala 5 pracovníkov, z toho 4 pracovníci na hlavný pracovný pomer a jeden pracovník na základe dohody o vykonaní práce. Schválené dotácie pre MŠK Tesla Stropkov za rok 2018 boli vo výške 60 tisíc eur, ktoré ale boli k 30. 6. 2018 vyčerpané. Celkové náklady MŠK Tesla Stropkov za prvý polrok predstavujú sumu skoro 70 tisíc Eur a tržba z predaja dosiahla takmer 9 tisíc eur. Do rozpočtu pribudlo niečo vyše 11 tisíc Eur z ÚPSVaR a z projektu „Zober loptu nie drogy“ suma 970 Eur.
Poslanec S. Kolcún všetko zosumarizoval a zaujímala ho ďalšia vízia dofinancovania činnosti klubu do konca roka 2018. „Zatiaľ rátame s peniazmi, ktoré prídu na účet z prenájmu štadióna, na účte je však plusový zostatok,“ uviedol D. Špilár a dodal, že sú si vedomí, že je treba uhrádzať faktúry.
„Treba rátať s tým, že máme koniec septembra. Futbal sa hrá do polovice novembra. Na MsZ sa schválilo navýšenie dotácie pre MŠK Tesla Stropkov vo výške 15 tisíc Eur. Sú tam tiež príjmy z prenájmu štadióna FC Tatranu Prešov, príjmy z predaja hráčov, za hosťovanie hráčov, vstupného i sponzorského. Uvidíme, ako sa nám podarí finančne vyjsť. Povinnosťou mesta však je mať zdravú obchodnú spoločnosť. Verím, že sa nám to podarí,“ uviedol primátor mesta Stropkov, ktorý je zároveň prezidentom klubu. Prehľad zápasov, ktoré má FC Tatran Prešov odohrať bol známy pri schvaľovaní zmluvy o prenájme v letných mesiacoch.

Andrea Fecková | 12. 10. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 59x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou