smahu správy

Interpelácie poslancov z 35. zasadnutia MsZ

Nová pešia zóna na ul. Hrnčiarskej potešila mnohých obyvateľov tejto lokality. „Všetko je nové a krásne, aj v mene občanov sa chcem poďakovať,“ uviedol V. Mihok a navrhol ešte doriešenie niektorých detailov. Konkrétne spoj chodníka s prístupovým chodníkom k samotnému obytnému domu, ktorý je momentálne riešený šikmým zrazom, čo môže byť pre našich seniorov hlavne v zimnom období problémom. V mene občanov sa tiež zaujímal aj o rozšírenie cesty smerom k poschodovým garážam, pretože projekt je už schválený a ľudia čakajú. „Rekonštrukcia pešej zóny na Hrnčiarskej ulici je úspešne za nami. Potrebujeme však ešte dokončiť túto etapu. Podarilo sa nám spoločné dielo, v ktorom chceme pokračovať aj naďalej, sme však limitovaný hlavne časom,“ reagoval primátor a dodal, že už existuje ďalšia projektová dokumentácia na spájajúci chodník, schody, rampu od MŠ Matice slovenskej smerom hore. Spracováva sa tiež projektová dokumentácia v okolí poschodových garáži. „Samotná pešia zóna je združenou investíciou. Bolo potrebné osloviť Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť, aby dali do poriadku poklopy kanálov. Bolo potrebné doriešiť verejné osvetlenie, rozhlas. Bolo potrebné osloviť Antik. Myslím si, že za aktívneho prístupu podniku m. p. Služba sa nám to podarilo a chceme pokračovať ďalej až k ulici Krátkej,“ dodal primátor.
Interpeláciou poslankyne Slivkovej bolo umiestnenie informačných tabúľ pre smútočné oznámenia v lokalitách Sitník a Bokša. Ďalej tlmočila požiadavku vykosenia trávy od ulice Kvetnej smerom k cintorínu. Prítomný riaditeľ m. p. Služba túto požiadavku zaregistroval.
„V mestskej časti Sitník, ako aj Bokša sú umiestnené úradné tabule, ktoré môžu slúžiť aj na umiestnenie smútočných oznámení. Počet tabúľ na parte sme rozšírili, nie je problém umiestniť ďalšie. Budeme sa snažiť túto požiadavku v najbližšom období zrealizovať,“ odpovedal O. Brendza.
Poslanec J. Šimko pripomienkoval novú webovú stránku mesta Stropkov, ktorá bola plánovaná. Ako príklad uviedol novú modernú webovú stránku mesta Svidník, ktorá je uspôsobená aj pre zdravotne znevýhodnených občanov, či elektronické informovanie zaregistrovaných obyvateľov mesta. „Webová stránka sa tvorí, zmluva je podpísaná. Pracujeme na tom už tretí mesiac, je to prácna robota, pretože starú jestvujúcu stránku nemôžeme jednoducho odstaviť. Máme určité zákonné povinnosti, kde potrebujeme určité veci zverejňovať, aktualizovať, dodržiavať, vrátane povinného zverejňovania zmlúv. Máme ambíciu mať podobnú modernú webovú stránku ako Svidník. Pracujeme na tom, dúfam, že sa nám to podarí už teraz v októbri,“ povedal k otázke webovej stránky primátor mesta.
Sanačné práce na námestí SNP a rekonštrukcia, či budovanie nových jaslí v našom meste interpeloval poslanec S. Kolcún. Ministerstvo pôdohospodárstva rozvoja vidieka SR podporí cez výzvu, ktorá je súčasťou integrovaného operačného regionálneho programu s alokáciou takmer 13,5 mil. eur na budovanie a rekonštrukciu jaslí, preto je táto otázka na mieste. Rekonštrukcia námestia je určite výzvou.
„Spomeňme si aká búrka nevôle panovala aj tu na MsZ, keď sme išli odkúpiť tieto domy. Teším sa z toho, že sa nám to podarilo a že to drvivou väčšinou hlasov prešlo. Je to spoločný úspech všetkých tých, ktorý tento projekt podporili. To je len časť. Ideme ešte do poslednej splátky po 50 tisíc eur každej rodine. Keď to vyrovnáme a bude po voľbách a bude mandát na ďalšie volebné obdobie, určite sa pustíme do ďalšieho archeologického výskumu, ktorý nám zadefinuje možnosti a spôsoby riešenia tohto územia,“ vysvetlil ďalší postup rekonštrukcie Námestia SNP primátor a dodal, že sa riadia presnými pokynmi Pamiatkového úradu a momentálne sú zvyšky týchto domov zakonzervované, pretože sú pozostatkami pôvodných hradných pivníc. Ďalšou výzvou bude teda realizácia poslednej štvrtej etapy, ktorej bude predchádzať diskusia.
„Čo sa jaslí týka, do dvoch týždňov bude zverejnená výzva na budovanie MŠ, do ktorej by sme sa chceli zapojiť. Najprv však prebehne diskusia. Máme ambíciu pristúpiť k vybudovaniu novej mestskej materskej školy. Určite sa chceme do tejto výzvy zapojiť,“ reagoval primátor.
Pre lokalitu Pod vlekom, ktorú tiež interpeloval poslanec MsZ S. Kolcún, je podaný projekt prostredníctvom cezhraničnej spolupráce Interreg, ktorý je v štádiu hodnotenia. „Nateraz je projekt hodnotený dobre, mali by sme uspieť,“ povedal O. Brendza a doplnil, že prvá etapa bude zahŕňať rekonštrukciu turistickej ubytovne, celého prízemia a okolia, tak ako bolo schválené v MsZ. „Samozrejme je to výzva pre ďalšie volebné obdobie. Spracovaná je projektová dokumentácia, znalecké posudky vo vzťahu k TJ Slávia, ktoré boli predložené. Obdŕžali sme list, v ktorom očakávajú ďalšie rokovania, do ktorých určite pôjdeme. Verím, že areál Pod vlekom dostane nový šat. V piatok sa otvorila ďalšia lyžiarska sezóna, spúšťa sa malý vlek s umelým povrchom, čo je určite posun vpred. Verím, že areál Pod vlekom bude slúžiť na ten účel, na ktorý bol postavený,“ uviedol.
Volebné obdobie sa síce končí, urobilo sa mnoho práce, zrealizovali sa rôzne projekty a 15 z terajších poslancov opäť kandiduje. Ostáva dúfať, že v nastúpenom trende sa bude pokračovať ďalej.

Andrea Fecková | 5. 10. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 253x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou