smahu správy

Rekonštrukcia miestnych komunikácií a chodníkov v Stropkove

V druhej polovici roka prebehla rekonštrukcia viacerých úsekov miestnych komunikácií a chodníkov v Stropkove.

Na prelome júla a augusta mesto zrekonštruovalo Ulicu gen. Sázavského vedúcu popri garážach ku kamenárstvu, opravila sa aj časť ulice Majerskej a po novom chodníku zo zámkovej dlažby sa vymenil aj asfaltový povrch na Zámockej s vysprávkami na ulici Mládeže. Po dlhých desaťročiach prišli na rad ulice Hrnčiarska, parkovisko na ul. Akad. Pavlova a nový povrch má už aj chodník na Sitníky.
„Nebudem tajiť, že ma tešia pozitívne reakcie Stropkovčanov na naše aktivity – zvlášť chodník spájajúci Stropkov so Sitníkmi a Hrnčiarsku vnímam, podobne ako mnohí z vás, ako najvýznamnejšie tohtoročné akcie v rámci rekonštrukcií,” povedal primátor a dodal, že frekventované komunikácie využívajú chodci i cyklisti a vďaka novému povrchu bude pohyb na nich bezpečnejší a komfortnejší.
„Čo sa týka Hrnčiarskej, tam ešte nekončíme, v najbližšom období budú všetky stĺpy verejného osvetlenia presunuté na druhú stranu ulice. Vzdušné vedenia rozhlasu, internetu i osvetlenia sme uložili do zeme, okolie bude zrekultivované a projekčne pripravujeme aj kompletnú revitalizáciu zelene na našej „pešej zóne“. Aj prebiehajúce práce sú súčasťou komplexného riešenia Hrnčiarskej, ktorú sme v uplynulých rokoch zatraktívnili a urobili z nej tak krajšie miesto pre život,” uviedol O. Brendza.
V tomto roku mesto ešte čaká rekonštrukcia chodníka na ulici Hrnčiarskej za blokmi A2 a B48, kde pôjde o presun pešieho chodníka bližšie k bytovke, vďaka čomu sa zvýši bezpečnosť pri parkovaní a rozšíri sa priestor na výjazd z poschodových garáží na tejto ulici. Ďalšou z tohtoročných investícií je aj nové parkovisko za Domom služieb.
Celkovo tak mesto z vlastných prostriedkov investovalo na tento účel bezmála 225 tis. eur.

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 21. 9. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 286x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou