smahu správy

Nedeľné popoludnie na Námestí SNP v Stropkove bolo venované rodinám

obrazokRímsko-katolícka farnosť v Stropkove v spolupráci a podporou mesta Stropkov usporiadali podujatie „Deň rodiny“, ktoré sa nieslo v znamení hesla „Aby deti mali otca, aby mali mamu“.
Tento nedeľný deň bol venovaný rodinám a nieslo silný odkaz, ktorý je tak výstižný pre dnešnú dobu.

Program sa začal slávnostnou nedeľnou svätou omšou v Sanktuáriu. Program pokračoval popoludní a bolo pripravených mnoho zaujímavých akcií i atrakcií pre celé rodiny.
Hosťom, ktorý sa staral o zábavu a úsmev na detských tvárach, bol Ujo Ľubo. Roztancoval všetky deti na námestí. Dokonca špeciálnou misiou detí bolo pozvanie rodičov do tanca, ktorí neskôr vytvorili vláčik, ktorý cestoval celým námestím.
Nasledoval príbeh manželov Liškových, ktorý rozpovedali spoločne všetkým ľudom a priniesli tri odkazy.
„Tým prvým je, že naša skúsenosť hovorí, že Boh je dobrý. Druhá, že manželstvo prospieva a tým tretím je, že sa oplatí investovať čas do rodiny,“ povedal v úvode Peter Liška.
„To by bolo veľmi málo, čo by sme Vám chceli povedať,“ reagovala Lenka, Petrova manželka. Pochádzajú z východného Slovenska a manželmi sú šesť rokov.
„Spoznali sme sa pred desiatimi rokmi. Môj osobný príbeh s Bohom začal niekde tam vo Vysokej nad Uhom, kde som sa odhodlal ísť. Bol som hladný a smädný po radosti. Oslovila ma čistá radosť mladých ľudí. Po nejakom čase fungovania s Bohom som spoznal Lenku,“ začal svoje rozprávanie Peter a Lenka dodala, že do Vysokej nad Uhom začali neskôr chodiť spoločne už aj ako organizátori, či animátori.
Petrovo detstvo bolo poznačené alkoholom v rodine a tiež skorou smrťou vlastnej mamy. Túlal sa po svete a hľadal sám seba, cítil sa nemilovaný. Vďaka Bohu si uvedomil čo chce a kam kráča.
„Vďaka čistote sa vybudovali pevné vzťahy, jeho dva základné piliere, ktorými sú vzájomná úcta a dôvera,“ povedal.
Ich príbeh ďalej pokračoval smutne, pretože sa obaja museli pripraviť na smrť, ktorá Petrovi hrozila kvôli závažnému ochoreniu. Sila ich viery, povzbudenie blízkych i známych im pomohli a Peter teraz spolu s manželkou Lenkou šíria odkaz viery, rodiny a sily človeka ďalej. „Najvzácnejší dar, ktorý máme a ktorý môžeme dať je rodina,“ dodali v závere svojho rozprávania.
Nasledovalo vystúpenie folklórneho súboru Stropkovčan, pripravené boli aj kapely My Way, či Jenos Brothers a tiež ľudová hudba Stropkoviani.
Deti sa mohli vyblázniť na skákacom hrade, zajazdiť si na autíčkach, či motorkách. Zaujímavosťou bol drevený kolotoč, ktorý bol poháňaný ľudskou silou.
Čítanie rozprávky na hojdacom kresle, maľovanie na tvár, hra Twister, či skauti upútali pozornosť všetkých detí. Hádam najväčším lákadlom bola jazda na koni na lúke pri stropkovskom kaštieli.
Deň plný zábavy pre celé rodiny s jasným odkazom „stojíme pri sebe!“.

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 7. 9. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 281x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou