smahu správy

Len nedávno otvorený cyklochodník „Po stopách Rakúsko-Uhorska“ poškodili vandali

obrazokNa sociálnej sieti sa objavili fotografie novej vyhliadkovej veže, ktorá je prvkom drobnej architektúry cyklochodníka a ktorý označkoval nejaký „dobrák“ grafitmi.

Ľudia vyjadrovali svoje rozhorčenie i myšlienku, že takíto ľudia nevedia nič, len poškodiť cudziu prácu. Dokonca treba súhlasiť s názorom, že inteligentní ľudia si prácu druhých vážia a sú radi, že niečo také ako vyhliadkovú vežu, či altánky majú. Tí druhí majú len plytké myslenie a nutkanie niečo krásne a prospešné poškodzovať.
„O poškodení veže nápismi sme sa dozvedeli krátko po tom, ako sa to stalo. Neviem, čo na to povedať. Len nedávno sme širokej verejnosti odovzdali do užívania tento nový prvok v rámci turistickej infraštruktúry spolu s troma altánkami a rozum ostáva stáť, čo je niekto schopný urobiť,“ povedal primátor mesta O. Brendza.
Treba dodať, že takýchto podobných čarbaníc je v meste stále viac a mnohí by radi poznali meno páchateľa. Bolo by asi príliš veľa žiadať páchateľa, aby sa sám prihlásil a poškodenie sám a na vlastné náklady odstránil. Zostáva nám len dúfať, že sa zamyslí, prestane myslieť sám na seba a nikdy viac nič podobné neurobí.
„Celý prípad sme zdokumentovali a oznámili polícii, ktorá pevne verím, že nájde páchateľa. Takmer identické nápisy sme v poslednom období zaregistrovali na viacerých objektoch v meste – garážach, informačných tabuliach, lavičkách. Ide teda o „dielo“ jednotlivca alebo malej skupiny, preto verím, že príslušným orgánom sa páchateľa podarí odhaliť. Privítame akékoľvek informácie, ktoré by pomohli pri vyšetrovaní,“ dodal O. Brendza.
Vieme, že v dnešnej dobe existujú prípravky, ktoré podobné „diela“ dokážu odstrániť. Mnohí by však boli radšej, kedy sa už nič podobné v meste nedialo. Majme oči na stopkách a neváhajte v prípade akýchkoľvek informácii, ktoré by mohli pomôcť odhaliť páchateľa, kontaktovať mestskú alebo štátnu políciu.

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 31. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 367x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou