smahu správy

Silná búrka počas hradnej slávnosti na Námestí SNP v Stropkove návštevníkov neodradila

obrazokMesto Stropkov a občianske združenie Sparta usporiadali uplynulú sobotu Hradnú slávnosť. Obľúbené hradné slávnosti však tento rok poznačila silná búrka. Slávnostné otvorenie a celý program preto začal s malým omeškaním.

Staval sa hrad a deti sa pripravovali na balónovú bitku. Divadlo spod veže zo Stropkova pripravilo pre deti rozprávku „Ako nájsť princeznú“, v ktorej tak ako to v každej rozprávke býva, zvíťazilo dobro nad zlom. Princeznú získal statočný a poctivý princ a Figliarko bol deťmi vyhnaný z hradu. Nezískal tak ani hrad, ani jeho bohatstvo a ani princeznú. Deti nečestného princa vyhnali z hradu a strhla sa veru veľká bitka. Bitka nie obyčajná, ale balónová! To bolo radosti – balóny lietali vzduchom a spoločnými silami teda spomínané dobro zvíťazilo nad zlom. Radosť v detských očiach bola veľká.
Nechýbali „Bábky v parku“ ani „Divadelný šiator“, veľmi zaujímavé edukačné podujatie, ktoré si pripravilo divadlo spod Spišského hradu. Tomuto divadlu i nádherným bábkam sa venujú už od roku 1974.
Pripravené boli tiež súťaže pre deti od 6 do 14 rokov „Rytierska cesta“, remeselníci na námestí a mnoho iných zaujímavých akcií.
Stropkovskú hradnú slávnosť po ustálení búrky slávnostne otvoril viceprimátor Dušan Lukáč.
„Troška nás všetkých mrzí, že je takéto počasie, ale pevne verím, že všetci čo ostali a vydržali si užili všetky prichystané atrakcie. Toto podujatie je jedným z posledných prázdninových, verím preto, že si všetci užili zábavu a trocha sa odreagovali a pred novým školským rokom si všetci spoločne urobili dobrú náladu,“ povedal D. Lukáč.
Archeopark – Živá archeológia z Hanušoviec nad Topľou pripravila detský remeselný trh. Nechýbalo vystúpenie skupiny historického šermu Fortis i workshop pre deti. Bolo to aj napriek počasiu zábavné popoludnie. Tešíme sa spoločne na ďalší ročník tejto hradnej slávnosti a budeme dúfať, že počasie sa s nami už viac nebude takto hrať.

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

Andrea Fecková | 31. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 299x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou