smahu správy

Na slovíčko s Pavlom Šafrankom

obrazokP. Šafranka netreba nejako zvlášť predstavovať. Vo futbalovom svete je jeho meno dobre známe. Dvadsaťtriročný kmeňový hráč prvoligového dánskeho klubu Aalborg BK bude od augusta na ročnom hosťovaní v tíme účastníka druhej najvyššej škótskej súťaže Dundee United do leta 2019.

„Veľmi sa z toho teším, už len fakt, že som v Spojenom kráľovstve. Zase o niečo bližšie k môjmu vysnívanému cieľu, ktorým je anglická Premier League,“ uviedol P. Šafranko. Štart v škótskom druholigovom klube Dundee United sa mu naozaj vydaril, keď vo svojom prvom zápase hneď skóroval.
Rodák zo Stropkova začínal s futbalom v obci Brusnica. Neskôr navštevoval športovú triedu v ZŠ Mlynská v Stropkove, kde tiež dostal svoju prvú registračku, odkiaľ ako 16 ročný prestúpil do Prešova.
„Musím priznať, že som bol zo začiatku vo futbale lenivý. Až neskôr som si uvedomil, ako veľmi ma futbal baví a že sa chcem futbalom živiť,“ priznáva.
Jeho vzormi, motivátormi, inšpiráciou, ale aj najväčšími fanúšikmi zároveň, nielen vo futbalovom svete, mu je jeho otec Ján Šafranko st. spolu s bratom J. Šafranko ml., s ktorými je takmer v dennodennom kontakte. Hádam najväčšiu podporu má u svojej priateľky.
„Sú mojou skutočnou oporou. Fandia mi, veria a povzbudzujú ma, za čo som im nesmierne vďačný,“ dodáva.
Je cieľavedomý a ide za svojim snom. Svojimi skvelými výkonmi sa zviditeľnil nielen na hosťovaní v Podbrezovej, kde si pripísal 18 ligových štartov a prvé štyri góly, ale aj vo Fortuna lige v žlto-modrom drese Dunajskej Stredy svojimi šiestimi gólmi a troma asistenciami.
Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov sú pre P. Šafranka určite nezabudnuteľným momentom, pretože aj tam zažil svoju slávu, keď v prvom dueli proti domácemu Poľsku skóroval a strhol tak víťazstvo na slovenskú stranu.
„Futbal mi priniesol mnoho krásnych momentov a spomienok, no k tým najkrajším určite patria Majstrovstvá Európy, kde sa mi podarilo skórovať. Prežíval som krásne pocity, no zásluhu na tom mal samozrejme celý tím,“ povedal.
Pôsobenie v slovenských kluboch je na inej úrovni ako vo svete, čo konštatuje aj mnoho iných športovcov.
„Musím povedať, že každý klub mi niečo dal. Vždy som sa niečo nové naučil a posunul sa vpred. Vďaka pôsobeniu v slovenských kluboch som si uvedomil kde som a kam chcem ísť. Vždy som si vravel, že chcem viac,“ vraví Šafranko.
Mužstvo Dundee United trénuje Csaba László, ktorý trénoval P. Šafranka v Dunajskej Strede pred jeho odchodom do dánskeho Aalborgu.
„Dundee United hrá síce iba v druhej lige, no máme ambície postúpiť medzi škótsku elitu, čo by ma veľmi potešilo, dúfam, že sa to podarí,“ dodal.
Prevažnú časť dňa trávia hráči Dundee United v tréningovom centre. Pracujú na sebe, na svojej kondícii. Voľného času je teda málo.
„Ak mám voľnú chvíľu, rád cestujem a spoznávam okolie spolu s mojou priateľkou,“ povedal v závere.
Spoločne teda sledujme dianie v škótskom Dundee United a želajme P. Šafrankovi veľa presných, rozhodujúcich gólov.

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 24. 8. 2018 | Rozhovory | Odkaz na článok | | 505x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou