smahu správy

Ohliadnutie sa za stropkovským jarmokom

Stropkovský jarmok je už tradične najočakávanejšie kultúrno-spoločenské podujatie. Je to príležitosť na stretnutie s priateľmi, kamarátmi, známymi. Tiež príležitosť na nadviazanie nových vzťahov a partnerstiev a na rozvíjanie jestvujúcich vzťahov.

„Teším sa z veľkej účasti návštevníkov jarmoku, veľkého počtu predávajúcich. Svedčí to o tom, že náš jarmok ma v kalendári pevné miesto. Snažili sme sa nadviazať na všetko dobré, čo bolo v predchádzajúcich ročníkoch jarmoku. Každý rok sa snažíme priniesť do organizácie jarmoku niečo nové. Môžeme smelo povedať, že 24. ročník jarmoku je nenahraditeľnou súčasťou úspešného príbehu nášho Stropkova. Už teraz začíname pracovať na jubilejnom 25. ročníku Stropkovského jarmoku,“ povedal primátor mesta O. Brendza.
Tento ročník bol výnimočný tým, že po prvý krát už na námestí nestáli rodinné domy Lehockých. Rovnako prvýkrát medzi účinkujúcimi kapelami boli Kristína a česká kapela Xindl X. Zázemie pre účinkujúcich bolo vytvorené v kontajneroch, ktoré si mesto pre tento účel prenajalo.
Novinkou bolo tiež čistenie námestia a ulíc novým multifunkčným komunálnym vozidlom, či zabezpečenie dôležitých miest pomocou vlastných zábran, ktoré obstaralo mesto.
„Sme radi, že tento 24. ročník bude spojený aj s potenciálnym novým partnerom z Ukrajiny, ktorého zástupcovia boli účastní na jarmoku. Prvýkrát bola predávaná tombola v novom neobmedzenom formáte pod dohľadom našej notárky, v súčinnosti s daňovým úradom. Veľmi pozitívne oceňujem spoluprácu mesta a OO PZ Svidník a ostatných inštitúcii, ktoré participovali na príprave i organizácii jarmoku“ povedal primátor mesta Ondrej Brendza a dodal, že samotná príprava na jarmok začala hneď po skončení toho predchádzajúceho v roku 2017.
„Všetci zamestnanci úradu i mestského podniku Služba odviedli perfektnú robotu, organizáciu zvládli na výbornú. Vyskytli sa však aj nedostatky, ktoré chceme pri ďalších ročníkoch odstrániť. Bol to náš, v tomto volebnom období, štvrtý jarmok a hodnotím ho od roku 2015 ako jeden z tých vydarenejších,“ uviedol.
Primátor mesta si váži pomoc všetkých partnerov a to nielen finančnú. Všetci, ktorí prispeli cenou do tomboly, či finančne podporili jarmok, si zaslúžia úctu, obdiv a vďaku.
„Aj jarmok potvrdil, že súčasné vedenie mesta má širokú podporu podnikateľskej obce, čo je pre nás potešujúce, motivujúce, no zároveň aj zaväzujúce. Tento jarmok podporili sponzori sumou cca 12.000,– €, historicky najviac počas nášho volebného obdobia,“ dodal v záver primátor.

Andrea Fecková | 17. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 377x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou