smahu správy

Bažant Kinematograf prichádza aj do Stropkova, diváci sa môžu tešiť na filmové zážitky pod holým nebom

obrazokBažant Kinematograf je originálny kočovný typ „open-air“ kina, ktorý zasahuje celé Slovensko. Počas prázdninových mesiacov sa zastaví vo vyše tridsiatich rôznych miestach a tento rok zavíta aj do Stropkova. Od svojej prvej sezóny v roku 2003 sa postupne etabloval ako najväčší open-air filmový festival na Slovensku.

Projekciu filmov zabezpečujú dva štýlové retro autobusy, ktoré sú prispôsobené na profesionálnu kinoprojekciu. Z autobusu sa premieta na mobilné kino plátno, ktoré sa rozkladá približne dvadsať metrov pred autobusom.
Stropkov¬ča¬nia si tak v dňoch od 18. augusta do 21. augusta 2018 budú môcť vychutnať celovečerné filmy pod holým nebom na Námestí SNP.
V sobotu 18. augusta začína program „open-air“ kina filmom „Otcova volga“, najnovší film režiséra Jiřího Vejdélka, ktorý je autorom divácky najúspešnejších českých filmov posledných rokov. Film je príbehom matky a dcéry, ktoré sa na veteránskej volge vydávajú po stopách bývalých mileniek a priateľov ich nedávno zosnulého otca. Vpred ich ženie odhalenie skrytého tajomstva.
V nedeľu večer si diváci môžu vychutnať zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta ČR. Film „Prezident Blaník“ sa odohráva na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta ČR a vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického i spoločenského života.
V pondelok môžeme sledovať film „Po strništi bos“ z česko-dánsko-slovenskej produkcie, režisérom ktorého je Zdeněk Svěrák. Eda, jeho mamu i otca už poznáme z filmu „Obecná škola“. Príbeh sa vracia do Edovho detstva, do času, keď jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava. Celá Edova rodina je nútená vysťahovať sa z Prahy na vidiek k príbuzným.
Posledným filmom, ktorý bude premietaný utorok 21. 8. je „Backstage“, zo slovensko-českej produkcie. Je to súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení icch účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.
Ponuka je naozaj skvelá a bohatá. Zostáva dúfať, že nám počasie neskazí radosť a zážitky z tohto filmového festivalu, ktorý do Stropkova zavítal vôbec po prvý krát.

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 17. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 250x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou