smahu správy

Letný tábor CZŠ sv. Petra a Pavla pripravila pre deti nezabudnuteľné prázdninové zážitky

K prázdninám neodmysliteľne patrí zábava, detská radosť, slnko, voda, dobrodružstvo, ale i nové poznatky. Všetky tieto atribúty nechýbali v detskom letnom tábore DOBROdružstvo s CIRKEVňáčikom, ktoré pre deti usporiadala CZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove.

Prvý deň deti otvorili tábor spoločnou modlitbou, ktorú viedol pán dekan Kyšeľa spoločne s ostatnými p. kaplánmi.
V stropkovskom kaštieli čakalo na deti ich prvé táborové dobrodružstvo. Z detí sa razom stali archeológovia a historici, takže aj takouto hravou formou sa oboznámili s prácou, ktorá je nesmierne zaujímavá a občas aj tajomná. Nasledoval chutný obed a poobedňajšia siesta, ktorú spríjemnila riaditeľka školy M. Karašinská, čítaním rozprávky. Nakoniec deň zavŕšili v školskej záhrade, kde sa okrem zábavy a šantenia trochu schladili vodou.
Druhý nádherný deň sa deťom o zábavu, zážitky a dobrodružstvo postarali stropkovskí hasiči a záchranári z Hasičského a záchranného zboru v Stropkove. To ale z ďaleka nebolo všetko, pretože putovali ďalej k pánu Kmiťovi, ktorý deťom ukázal ako sa vyrábajú šnúrky. Cesta viedla ďalej do Bokše, kde sa priučili ako sa pečie voňavý chlieb a iné pečivá. Brušká detí neostali prázdne.
Tretí deň prežili deti prechádzkou v Parku zvierat. Po prechádzke sa deti stíšili a presne na obed prežili spoločnú sv. omšu v sanktuáriu. Po sv. omši deti navštívili dekana a dokonca priniesli aj darček, ktorý deti vyrobili samé. Poobede deti trávili v školskej záhrade so zmrzlinou.
K táboru tiež patria aj oslavy narodenín. Po malej oslave nasledoval výlet na Zborovský hrad a do Bardejovských kúpeľov. Deti sa unavené, ale šťastné vrátili domov.
Posledný deň sa deti odviezli autobusom na ranč Rómeo, ktoré sa nachádza v Mestisku. Vyskúšali si prácu s koňmi i samotnú jazdu na koni, ktorá bola pre ne asi najväčším zážitkom.
Deti zažili mnoho krásnych chvíľ a DOBROdružstiev a už teraz sa tešia na ďalšie leto v tábore.
Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to skutočné spomienky, ktoré pretrvajú veľmi dlho, posilnia rozvoj osobnosti, sebapoznanie, rozvinú kreativitu a postoj detí k životu.

obrazok obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 17. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 185x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou