smahu správy

Oddychová zóna v Bokši ponúka ideálny priestor pre relax, šport pre jednotlivcov i rodiny s deťmi

obrazokMestská časť Bokša je veľmi obľúbenou a nijako zvlášť ju netreba predstavovať. Vďaka aktivistom zo Športového klubu Bokša je pri futbalovom ihrisku vybudovaný altánok, ktorý je k dispozícii širokej verejnosti. Nachádza sa tam detské ihrisko. Pribudol aj gril. Takže táto oddychová zóna je skutočne miestom, ktoré je ideálne na oddych, prechádzku, či šport.

Po dohode a rezervácii je tiež možné využívať beach volejbalové ihrisko.
ŠK Bokša organizuje mnoho podujatí kultúrno-spoločenského, či športového charakteru. Oddychovú zónu navštevuje množstvo ľudí a slúži hlavne na to, aby sa posilnil spoločenský život v mestskej časti Bokša, pretože dlhé roky stagnoval. Vytvoril sa tak jedinečný priestor pre stretávanie sa priateľov, susedov i známych.
„Oddychovú zónu využíva množstvo ľudí, partie, ktoré sa vopred nahlásia. Využijú príslušenstvo napr. na opekanie a upracú za sebou. Ak sa aj niečo poškodí, nahlásia to a vec sa vyrieši. No chodia tam ľudia aj náhodne a niekedy sa správajú divoko,“ povedal I. Bujdoš a zdôraznil, že sa stále snažia, aby zóna bola otvorená a voľne prístupná pre všetkých. Zo strany ŠK Bokša nie je záujem oplotiť to a zamknúť.
„Stačí tak málo! Aby sa ľudia správali normálne a slušne. Veď tú istú energiu a čas, ktorú venujeme opravám a údržbe, môžeme venovať aj na vybudovanie niečoho nového,“ dodáva.
Títo aktivisti venujú svoju energiu a čas, aby aj nám ostatným slúžila oddychová zóna a príslušenstvo, ktoré ponúka.
Je poľutovania hodné, že sa nájdu jednotlivci, ktorí si dajú tú „námahu“ a príslušenstvo ničia. V prípade minulotýždňového poškodenia gabionového grilu sa treba naozaj zamyslieť. Prečo si nevážime to, čo máme? Prečo nevieme oceniť to, čo pre nás robia iní? Drôty z gabiónového grilu boli úmyselne vytiahnuté a gril poškodený.
„Samotná oprava nie je vôbec náročná. Ide len o to, že spoj nedrží a pri voľnom pohybe ľudí nikdy nevieme, či sa práve na to miesto nezavesí nejaké dieťa a nezraní sa…,“ zamýšľa sa I. Bujdoš.
Bezpečnosť nás všetkých je prvoradá. Zamyslime sa preto, či naozaj má zmysel takéto správanie sa. Myslím si, že nie je hrdinstvom niečo parádne zničiť a poškodiť
Hrdinstvom hodným miliónov je priloženie ruky k dielu pri vytváraní niečoho hodnotného, užitočného a prospešného pre širokú verejnosť a spoločnosť.

obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 10. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 356x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou