smahu správy

Svidnícka pôrodnica najlepšou v prešovskom samosprávnom kraji

Pôrodnica v Nemocnici Svet zdravia vo Svidníku sa stala podľa mamičiek jednou z najlepších v prešovskom kraji. Prieskum pripravil Health Policy Institute v spolupráci s webovým portálom. V porovnaní s rokom 2016, kedy dosiahla 57 percentné hodnotenie, je to nárast spokojnosti až o takmer 32%, čo je skvelé. Je vidieť, že pôrodnica poskytuje kvalitnú zdravotnú starostlivosť a snaží sa zatraktívniť a rozšíriť poskytujúce služby.

„Dosiahli sme hodnotenie 88,9%, čo je za posledné sledované roky najvyššie dosiahnutá známka pre našu pôrodnicu a veľmi sa z toho tešíme. Každý deň sa snažíme načúvať požiadavkám našich pacientov a priebežne ich plniť. Osobitnú pozornosť pritom venujeme práve budúcim mamičkám a to nielen preto, že spoločne bojujeme o zachovanie pôrodnice, ale predovšetkým preto, aby bolo narodenie dieťatka pre mamičky krásnou a nezabudnuteľnou spomienkou,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Slavko Rodák.
Takmer 3 tisíc mamičiek hodnotilo od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku predpôrodnú prípravu, súkromie počas pôrodu, ochotu personálu reagovať na ich potreby, možnosť blízkej osoby pri pôrode, vybavenie oddelenia, odbornosť personálu i následnú starostlivosť o bábätko.
Minulý rok sa vo svidníckej nemocnici uskutočnilo 352 pôrodov, až sedem mamičiek priviedlo na svet dvojičky. Narodilo sa viac chlapcov ako dievčat, no pre nedostatok atestovaných gynekológov i nízky počet pôrodov sa sieť Svet zdravia rozhodla ukončiť činnosť pôrodníckeho oddelenia vo Svidníku.
S Ministerstvom zdravotníctva a vedením kraja sa určila minimálna hranica 500 pôrodov ročne pre jej zachovanie, preto sa Svet zdravia snaží pôrodnicu opäť marketingovo podporiť i doplniť lekársky tím o ďalších pôrodníkov.
„V poslednom období sa nám podarilo opäť rozšíriť náš tím odborníkov a na čiastočný úväzok nám bude na gynekologicko-pôrodníckom oddelení pomáhať skúsený gynekológ MUDr. Tibor Ginelli z Košíc,“ uviedol S. Rodák.
Pôrodnica neustále prináša nové služby pre mamičky, nedávno zaviedla aj Wi-Fi pripojenie priamo na pôrodnej sále a okrem bábätka si mamičky domov odnášajú aj darčeky ako spomienku na tento nezabudnuteľný okamih.

Andrea Fecková | 10. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 257x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou