smahu správy

Základná škola Konštantínova v Stropkove oslávila 20. výročie

obrazokDvadsať rokov uplynulo odvtedy, čo v meste Stropkov postavili poslednú Základnú školu. Škola rozletu a poznania oslávila svoje 20. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa minulú stredu konali v Mestskom kultúrnom stredisku oslavy s bohatým kultúrnym programom, ktorý pripravili žiaci školy spolu so svojimi pedagógmi.

Vyučovanie na Základnej škole na Konštantínovej ulici v Stropkove sa začalo v školskom roku 1996/1997, ale keďže išlo o novostavbu, do siete základných škôl v SR bola zaradená v školskom roku 1998/99. Škola zabezpečuje kvalitnú výchovno-vzdelávaciu prácu a inú odbornú pedagogickú činnosť.
„Úlohou našej školy je zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu a vo výchove novej generácie ľudských rozmerov,“ prihovoril sa v úvode riaditeľ školy.
A ako ďalej hovorí, dvadsať rokov je dosť na to, aby meno školy rezonovalo, aby vyvolávalo spomienky v mysliach tých, ktorí mali so školou čosi spoločné, aby vyvolávalo očakávanie v mysliach tých, čo s touto školou čosi spoločné ešte len mať budú. „Duch školy je mladý, ľudský, otvorený novotám, pripravený pomôcť a pracovitý. Za roky existencie pôsobili v škole obetaví a večne mladí ľudia, vážiaci si svoju prácu, pedagógovia rozdávajúci múdrosť a rozvíjajúci talenty, učiaci chápať a tvoriť prácu. Ľudia, ktorí dokázali prekonať prekážky, dokázali zabudnúť na svoje problémy, lebo museli riešiť veľké problémy svojich malých zverencov. Patrí Vám za to vďaka a uznanie,“ dodal.
Fantastický námet, scenár, dramaturgiu a réžiu kultúrneho programu i skvelé výkony všetkých účinkujúcich ocenil aj prítomný primátor mesta Ondrej Brendza.
„Škola si prešla svojimi peripetiami. Tým, ktorí stáli pri zrode a ktorí plánovali postavenie a zriadenie tejto školy by ani na um nezišlo, že škola bude gazdovať a pôsobiť na jednom dvore so svojou staršou sestrou a že bude pôsobiť pod jednou strechou s gymnáziom. Sme radi, že tomu tak je. Patrí medzi najmladšie a najmodernejšie školy. Úprimne blahoželám našej jubilantke a do ďalšieho pôsobenia želám samé úspechy,“ uviedol vo svojom príhovore O. Brendza.
Zároveň sa poďakoval všetkým tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na existencii počas dvadsiatich rokov, kedy každý riaditeľ, či pedagóg, žiak, zanechal svoju stopu, vyoral brázdu, ktorá je badateľná v úspechoch a vo výsledkoch školy.

obrazok obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 5. 7. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 295x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou