smahu správy

Mesto Stropkov podpísalo Memorandum o spolupráci s 1. FC Tatran Prešov

Tatran Prešov vypadol z prvej ligy a z dôvodu prebiehajúcej výstavby štadióna nemá kde odohrávať svoje druholigové zápasy.
Štadióny, ktoré boli Tatranu Prešov ponúknuté nemali vyhovujúce podmienky. Futbalový štadión v meste Stropkov spĺňa dispozičné podmienky pre futbal 2. ligy, no je potrebné splniť ešte mnoho iných podmienok.

Tatran Prešov potreboval predložiť predbežný súhlas toho – ktorého klubu, či mesta, kde bude hrávať. Tento súhlas vznikol na základe podpísania memoranda o využívaní futbalového štadióna medzi mestom Stropkov a FC Tatran Prešov.
„Zvolaná bola Mestská rada a získal som podporu mestskej rady. Vytvorili sme tak základ vzájomnej spolupráce, výsledkom ktorej by malo byť pôsobenie najstaršieho klubu na Slovensku – Tatrana Prešov na štadióne MŠK Tesla Stropkov, uviedol primátor mesta O. Brendza.
Táto úspešná spolupráca je podmienená certifikáciou. Mesto Stropkov bez ohľadu na výsledok certifikácie bude v rekonštrukcii futbalového štadióna pokračovať.
„Momentálne prebieha komplexná rekonštrukcia tribúny a čoskoro budú montované nové sedadlá,“ doplnil primátor.
Tribúna bude mať kapacitu okolo 1004 miest na sedenie a celková kapacita 1 500 na státie.
Sú stanovené presné podmienky a je potrebné upraviť priestory. „Všetko má svoje podmienky. Kabína pre jednotlivé mužstvá musí mať 25 m2, počet spŕch, počet WC, umývadiel, podlahová plocha miestnosti pre rozhodcov, pre lekárov, počet miest na lavičke. My tieto podmienky splníme, bez ohľadu na to, či certifikát dostaneme alebo nie,“ priblížil O. Brendza.
Memorandum bude však aktuálne až po návšteve a vizite komisie pre štadióny a ihriská SFZ s kladným výsledkom. Komisia bude obchádzať a kontrolovať všetky štadióny v regióne.
„Pevne verím, že spoločnými silami sa to podarí a v Stropkove okrem Tatrana Prešov uvidíme aj také futbalové bašty ako sú Inter Bratislava, Banská Bystrica, Petržalka, Dubnica nad Váhom, či východoslovenské mužstvá Bardejov, Poprad, Trebišov, Lokomotíva Košice… Veríme, že nakoniec všetko dobre dopadne a stropkovský fanúšik bude po dlhých rokoch fandiť v našom meste druholigovému futbalu,“ dodal v závere O. Brendza.

Andrea Fecková | 5. 7. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 150x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou