smahu správy

24. Stropkovský jarmok 2018

Mestský úrad v Stropkove organizačne pripravuje a zabezpečuje podujatie Stropkovský jarmok, ktorý je obnovenou tradíciou mesta Stropkov.
Novodobá tradícia jarmokov v Stropkove začala v roku 1994, kedy sa jeho prvý ročník konal na ul. Matice slovenskej.

Tohtoročné konanie jarmoku je plánované na Hlavnú ulicu a Námestie SNP. Tradičným termínom jarmoku je prvý augustový víkend, tak aby nebol v kolízii so žiadnym jarmokom v regióne východného Slovenska. Konať sa bude v dňoch 3. až 5. augusta 2018.
„Vzhľadom na skúseností z posledných dvoch rokov mesto oslovilo okresné mestá Vranov nad Topľou a Humenné s informáciou o termíne konania jarmoku v Stropkove, so zámerom vyhnúť sa konaniu dvoch obdobných podujatí v blízkych okresných mestách,“ uviedol primátor mesta.
Tribúna pre kultúrny program bude umiestnená do juhozápadnej časti námestia s čelom orientovaným na severovýchod a priestor pre divákov bude tvoriť kamenná dláždená plocha námestia.
Stánky s občerstvením, alkoholické i nealkoholické nápoje, či pečené špeciality a iné občerstvenie bude umiestňované tak, aby sa minimalizovala možnosť poškodenia kamenných dlažieb uhlím, olejom, či naftou z vozidiel.
Od križovatky Hlavná – Mlynská po križovatku Hlavná – Krátka budú rozmiestnené stánky s odevným a textilným tovarom, obuvou, hračkami a drobným priemyselným tovarom, preto bude potrebné riešiť uzatvorenie časti Hlavnej ulice od križovatky s ulicou Mlynskou po ulicu Krátku.
„Ako obchádzkové trasy budú slúžiť okolité miestne komunikácie – ul. Mlynská, ul. Matice slovenskej, Krátka, Petejovská, Šarišská, Bokšanská a Šandalská. Táto zmenená dopravná situácia bude zabezpečená dočasným dopravným značením, odsúhlaseným Dopravným inšpektorátom PZ SR a Okresným úradom Prešov, odborom cestnej dopravy a pozemných komunikácií. V súčasnosti prebieha príprava podkladov pre schvaľovací proces,“ doplnil O. Brendza.
Kultúrny program bude prebiehať na tribúne na Námestí SNP a vyplnený bude domácimi folklórnymi a záujmovými súbormi, vo večerných hodinách budú prebiehať po oba jarmočné dni vystúpenia populárnych skupín. Súčasťou kultúrneho programu budú tiež vystúpenia súborov z družobných miest z Poľska.

Andrea Fecková | 29. 6. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1502x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou