smahu správy

Modernejšie a estetickejšie tenisové kurty už v prvej polovici prázdnin

obrazokDo športovísk investovalo mesto Stropkov v minulom roku viac ako 300 tisíc eur a rozhodlo sa pokračovať aj v roku 2018. Modernizácie sa dočkajú aj tenisové kurty na ul. Matice slovenskej.

„Rekonštrukcia kurtov je pokračovaním komplexnej modernizácie športovísk v Stropkove. Verejnosť ich využíva od 70-tych rokov minulého storočia a odvtedy tam neprebehla výraznejšia rekonštrukcia. Tento fakt sa podpísal aj pod súčasný stav areálu. Mesto každoročne riešilo problémy spojené s poruchami prívodu vody, elektriny, vypadávajúceho osvetlenia a značne opotrebované je aj príslušenstvo kurtov a ich okolie,“ uviedol primátor mesta O. Brendza.
V rámci rekonštrukcie sa mesto zameria na vybudovanie elektrickej a vodovodnej prípojky, osvetlenia kurtov a zakúpené by mali byť i nové siete so stĺpikmi a náradie na údržbu povrchu kurtov.
„Novinkou budú šatne a sociálne zariadenia, ktoré aktuálne budujeme v nevyužívaných prezliekacích kabínkach kúpaliska,“ doplnil O. Brendza.
V rámci ďalšej etapy projektu je plánovaná aj zmena dispozície troch kurtov.
„Dva z nich by mali byť zo súčasnej orientácie východ – západ otočené v smere sever – juh. Toto opatrenie zlepší komfort pre hráčov, ktorí boli pri hre, najmä po východe a pred západom slnka obmedzení oslňovaním. Od tretieho kurtu budú nanovo orientované kurty oddelené posuvnou sieťou,“ dodal.
Po jeho realizácii a ďalších investíciách z vlastných prostriedkov mesta bude areál modernejší, estetickejší a dostupnejší aj vo večerných hodinách a bude vyhovovať súčasným požiadavkám rekreačných športovcov.
Rekonštrukcia by mala byť ukončená a kurty budú verejnosti k dispozícii v prvej polovici prázdnin.
„Prostredníctvom poslanca PSK Dušana Lukáča sme o podporu financovania rekonštrukcie požiadali krajskú samosprávu, ktorá začiatkom tohto roka vypísala grantovú výzvu na podobné projekty,“ uzavrel primátor.

obrazok

Andrea Fecková | 21. 6. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 352x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou