smahu správy

Veľká stropkovská rodina

obrazokUtorok 29. mája 2018 mesto Stropkov prvýkrát v novodobej histórii nášho mesta slávnostne uvítalo nových občanov, ktorí sa narodili v prvých troch mesiacoch roka 2018. Primátor mesta Ondrej Brendza sa túto tradíciu spred roka 1989 rozhodol obnoviť, keďže sa v posledných desaťročiach vytratila zo spoločenského života.

„Dieťa je Boží dar, nádej pre rodičov i pre naše mesto. Verím, že tak ako rodičia vytvárajú pre svoje deti harmóniu domova, aj vedenie mesta a poslanci mestského zastupiteľstva urobíme všetko preto, aby noví členovia veľkej rodiny Stropkovčanov cítili teplo domova nášho mesta. Vitajte, malí Stropkovčania!,“ prihovoril sa v úvode rodičom, deťom i všetkým hosťom primátor O. Brendza.
Ako ďalej primátor hovorí, detí sú živé poklady, pre rodičov najvzácnejšie, pretože detský skvost je v živote človeka tým najmilším a najpríťažlivejším. Je to radosť, dôvod tešiť sa na každý nový deň, na každé slovíčko, krôčik, úsmev. Dieťa znamená aj starosti, obavy a predovšetkým veľkú zodpovednosť. „Ak rodina drží pokope a nablízku sú súrodenci a starí rodičia, vždy ochotní pomôcť, poradiť, poláskať, niet sa čoho obávať,“ dodáva.
Pre primátora je privítanie detí na svete slávnostnou chvíľou. Slávnostným okamihom preto, lebo deti sú našou budúcnosťou. Stanú sa realizátormi našich myšlienok a cieľov. Sú pokračovateľmi nami započatej práce. Výchovná práca je zodpovedná a náročná úloha, hlavná zodpovednosť v nej zostáva na rodičoch. „Vynasnažte sa preto, milí rodičia, aby vo vašej rodine malo dieťatko dobrú pohodu, aby bolo obklopené láskou a starostlivosťou. Láska sa opláca láskou. Láska je živá iba z lásky. Nech teda nikdy nechýba pod vašou strechou ani vo vašich srdciach. Vaše deti vám raz všetko vrátia,“ povedal a rodičom ako aj ich rodinám zaželal veľa zdravia, deťom život krásny, plný radosti a šťastia a plný Božieho požehnania po všetky dni života.

obrazok obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 8. 6. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 237x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou