smahu správy

Stropkovskí rodáci

obrazokNa slovíčko s Vratkom Rokytom…

Vratko Rokyta je rodák zo Stropkova, kde prežil celé svoje detstvo a navštevoval športovú triedu na 2. ZŠ. V Stropkove pôsobil do svojho odchodu na vysokú školu, kde študoval kybernetiku a umelú inteligenciu na FEI STU v Bratislave.

„Na základnej škole som v prvom ročníku mal kamaráta, ktorý ma stiahol na futbalové tréningy. Veľmi ma to bavilo a rodičia ma v tom podporovali. Už vtedy sa mi páčil ten kolektívny duch, ktorý v kabíne vládol, ako aj úcta k trénerom. To všetko ma krásne formovalo, ani som o tom nevedel,“ spomína na svoje školské časy V. Rokyta.
Futbalu sa venoval od malička a oporou mu boli tréneri ako napríklad pán Bochnovič st., pán Micheľ, pán Špak, pán Lehotský, či pán Gombár a mnohí ďalší.
„Každý z týchto pánov nám okrem tréningov dával svoje myšlienky, svoju osobnosť, svoje srdce. Učili sme sa od nich ako od náhradných otcov ako byť na ihrisku féroví, pracovití, húževnatí a bojovní. Pevne verím, že tieto hodnoty si niektorí z nás zobrali so sebou aj do svojho osobného života,“ dodáva.
Po ukončení štúdia odišiel za hranice Slovenska, aby sa zdokonalil v jazyku. Prvou krajinou, ktorú si zvolil bol írsky Dublin, hlavne preto, že tam sídlia firmy ako Google, či Microsoft, aby našiel uplatnenie vo svojou odbore.
Ďalšou destináciou bola Praha a Haag, kde hľadal sám seba. Študoval množstvo kníh, hlavne o sebamotivácii, podnikaní, športovaní, o spôsobe stravovania.
„V zahraničí ďaleko od domova som si uvedomil kto som, kto nie som, kým chcem byť a hľadal som cestu ako to dosiahnúť. Počas pobytu v Prahe som absolvoval aj svoje prvé školenia v oblasti fitness a stravovania,“ uvádza V. Rokyta.
Vrátil sa späť na východné Slovensko a usadil sa v Košiciach. Teraz je šťastne ženatý, má jednu dcéru, čaká na príchod syna a venuje sa podnikaniu. Ako ináč podniká v oblasti športu a spolu s manželkou prevádzkuje tri centrá, ktoré sa zaoberajú skupinovým cvičením.
„V auguste tohto roku otvárame ďalšiu prevádzku a s každou novou prinášame aj novinky zo sveta fitness. Ani teraz tomu nebude inak. Prinášame jedinečný koncept zvaný Immersive fitness – the trip, kde je v jednej miestnosti 16 metrov široké projekčné plátno a spinningové bicykle. Je to ako sedieť v kine, len namiesto chladeného nápoja a pukancov máte bicykel, na ktorom si poriadne zamakáte,“ priblížil svoje plány. Ako ďalej uvádza podľa samotných tvorcov je to budúcnosť vo svete skupinového cvičenia.
Vratko sa tiež zapojil do súťaže Fitleader, ktorá oceňuje najlepších trénerov na Slovensku. V porote je samotný Maroš Molnár, ktorý je známy z televíznej obrazovky ako človek, ktorý dáva ľudom novú šancu na život. Medzi porotcami tiež sedí Roman Volák, ktorý je majstrom sveta v karate.
„V tejto súťaži hlasuje aj široká verejnosť prostredníctvom internetu, vďaka čomu zatiaľ vediem v dvoch kategóriách ako skupinový tréner,“ skromne priznáva a mladým ľuďom zároveň odkazuje, že ak pravidelne trénujú, ak si idú za svojimi snami a nevzdávajú sa, tak môžu dôjsť ďaleko.

obrazok

Andrea Fecková | 1. 6. 2018 | Rozhovory | Odkaz na článok | | 462x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou