smahu správy

Zrekonštruovaný Detský raj - škola v prírode zabezpečuje prioritne pobyty pre deti a mládež od piatich rokov aj pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami

Detský raj v Tatranskej Lesnej bol postavený ešte v roku 1931 v jednej z tatranských osád ako ozdravovňa. Školám v prírode slúži od polovice 20. storočia. V zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja funguje táto rozpočtová organizácia od júla 2002.

Zriaďovateľ Prešovský samosprávny kraj zainvestoval do prestavby interiéru vyše 1,4 milióna eur. Stavebné práce trvali jeden rok a priniesli tomuto účelovému zariadeniu vyšší štandard a modernejšie vybavenie. „Ide o významnú investíciu, ktorá má slúžiť hlavne deťom a mládeži. Škola v prírode prioritne poskytuje pobyty pre materské, základné i stredné školy i žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami nielen z regiónu, ale celého Slovenska, dokonca zahraničia. Takže sú to dobre vynaložené peniaze. Navyše ak ide o moderné, účelové zariadenie, ktoré spĺňa aj tie najnáročnejšie kritériá, nemusíme sa obávať o jeho naplnenosť a plnohodnotné využitie,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.
Škola v prírode zabezpečuje pobyt a podmienky v škole v prírode pre deti od piatich rokov z materských škôl, pre žiakov základných škôl, gymnázií, stredných odborných škôl, konzervatórií a škôl pre deti a žiakov zo špeciálnych škôl.
Pôvodné izby pre 8 až 10 postelí so spoločnými hygienickými zariadeniami na chodbe sú už minulosťou. „Prestavbou vznikli izby hotelového typu, t.j. dvojposteľové izby s prístelkou s vlastnými hygienickými zariadeniami na každej izbe. Pôvodná kapacita – 100 postelí s viaclôžkovými izbami a 3 apartmánmi sa zmenila nepatrne na 99,“ uviedol Valerián Kuffa, riaditeľ školy v prírode Detský raj.
Organizuje tiež jazykové kurzy, lyžiarske a plavecké výcviky, súťaže, kultúrne a vzdelávacie aktivity, turistické a poznávacie pobyty pre deti a dospelých a iné záujmové činnosti.
Zariadenie má k dispozícii i vonkajšie multifunkčné ihrisko, spoločenské miestnosti, učebne i kongresovú miestnosť.

obrazok

Andrea Fecková | 1. 6. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 206x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou