smahu správy

V Stropkove sa oslavoval Deň matiek, vyhlásené boli aj výsledky ankety Žena roka 2017

Máj je jedným z najkrajších mesiacov v roku. Májové dni sú plné svetla a tepla, ktoré so sebou prináša jarné slnko. Máj je ovenčený kvetmi a otvára srdcia pre lásku, aj tú materinskú. K mesiacu máj neodmysliteľne patrí aj sviatok Deň matiek. Žena – matka je najdrahšou bytosťou a v našom živote je to prvá veľká istota. Mama – aké jednoduché, ľubozvučné slovo, ktoré sa každý z nás naučí hovoriť ako prvé. Mama nás sprevádza životom od začiatku. Je trpezlivá, chápavá, milá a obetavá, teší sa z našich úspechov, trápia ju naše starosti. Je ťažké nájsť slová, ktoré by vystihli vďaku za veľkosť jej lásky, ktorú rozdáva plným priehrštím nielen vlastným deťom, ale aj vnúčatám a rodine.
Mesto Stropkov – odbor školstva a kultúry spolu s deťmi pripravili pri tejto príležitosti pestrý kultúrny program v podobe piesní, hier, tancov a básní, aby tak vyjadrili vďaku za starostlivosť a obetavosť všetkých matiek, mám.
Krásny kultúrny program si pripravili pre svoje mamy žiaci Základnej školy na ul. Hrnčiarskej aj detí z detského súboru Hrnčiarik pri ZŠ Hrnčiarska. Všetky mamky potešil piesňou „Mamy naše mamy“ Detský spevácky zbor Maľovaný svet. Recitačné pásmo si pripravili deti Materskej školy na ul. A. Hlinku. S tancom Ruská Máša sa predstavili žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy a svojim mamám zaspievali a zarecitovali aj žiaci zo ZŠ Mlynská. Mladší žiaci z literárno-dramatického odboru Základnej umeleckej školy F. Veselého vystúpili s recitačným pásmom pod názvom „Pre mamičku“. Veselá družina zo Súkromnej základnej umeleckej školy rozveselila mamičky svojím tancom. Deti z MŠ Matice slovenskej pre svoje mamky recitovali a spievali a v ľudovom tóne v programe pokračovali žiaci Základnej umeleckej školy F. Veselého. Nechýbali karičky p. uč. Mateja Kneža zo ZŠ Mlynskej. Súčasťou kultúrneho programu pri príležitosti Dňa matiek bolo už tradičné vyhlásenie výsledkov ankety Žena roka 2017 v okrese Stropkov, ktorú organizuje Okresná organizácia Únie žien Slovenska v Stropkove.
Víťazkou ankety a ocenenie žena roka 2017 získala ---Zoja Bobáková.***
„Už niekoľko rokov sa nám nedarí, aby sa do tejto ankety zapájala široká verejnosť, tak ako to bolo na začiatku. Teraz sme túto anketu realizovali prostredníctvom základných organizácii Únie žien,“ uviedla predsedníčka základnej organizácie Terézia Lipinská.
Každá organizácia mala možnosť navrhnúť ženy, ktoré si toto ocenenie zaslúžia. Zvolená bola a ocenenie Žena roka 2017 získala pani Z. Bobáková, manželka pravoslávneho otca duchovného zo Stropkova.
„Začať sa má neoficiálny rok rodiny, viac sa naše ženské organizácie venujú rodine. Hlasovalo sa v deväťčlennej okresnej rade a vyberalo sa z tipov, ktoré prišli zo základných organizácií – z obcí a mesta. Všetky sme sa stotožnili na žene, ktorá si podľa nás toto ocenenie zaslúži. Rodina Z. Bobákovej je mnohopočetná a vzorne sa o všetky deti starajú, v škole dosahujú dobré výsledky. Nielen pani Bobákovú, ale aj celú jej rodinku vnímame ako skvelú,“ dodala T. Lipinská.
V pondelok boli ocenené ženy prijaté aj predsedom prešovského samosprávneho kraja Milanom Majerským a osobne z jeho rúk si prebrali toto symbolické ocenenie. Predseda PSK Milan Majerský tak spoločne s Krajskou organizáciou Únie žien Slovenska vzdal poklonu všetkým týmto vzácnym bytostiam.

obrazok

Andrea Fecková | 25. 5. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 331x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou