smahu správy

Jedinečnosť Biblie - knihy kníh v podaní Jána Šolca

obrazokPri príležitosti výstavy Biblia na cestách, ktorá je prístupná pre širokú verejnosť v Mestskej knižnici v Stropkove, sa uplynulý týždeň konali dve prednášky pod názvom Tajomstvo dávnych zvitkov a Jedinečnosť Biblie – knihy kníh.

Dozvedáme sa niekoľko zaujímavých faktov, J. Šolc nám priniesol jeho vlastné ponímanie Biblie, spoločne sa o tejto knihe kníh diskutovalo a zamýšľať sme sa mohli nad jej históriou i nad novými poznatkami.
Biblia – najpublikovanejšia kniha na svete. Jej denný náklad je takmer 33 tisíc výtlačkov, čo znamená, že každú sekundu sa vo svete vytlačí jedna Biblia.
Biblia je zároveň najpre¬kladanejšou knihou na svete a k dnešnému dňu je Biblia preložená do takmer 2 500 jazykov a dialektov. Žiadna kniha nebola preložená do toľkých jazykov. Je najobľúbenejšou knihou na svete a bez akejkoľvek reklamy je populárna už takmer 2 tisíc rokov.
Biblia je najdlhšie vznikajúca kniha na svete a knihy, ktoré tvoria Bibliu boli písané od 15. storočia pr. Kr. do 1. storočia po Kr., teda viac než 1 600 rokov.
Je najdrahšou knihou na svete. Najväčšia čiastka zaplatená za rukopis bola zaplatená za Codex Sinaiticus. Tento poklad predala sovietska vláda Veľkej Británii v roku 1933 za 100 tisíc libier.
Môžeme tiež povedať, že je najprenasledovanejšou knihou na svete. Počas 2 tisíc rokov sa vydalo toľko zákonov proti knihe, ktorých porušenie sa trestalo smrťou.
Odhaduje sa, že Biblia obsahuje viac ako 3 tisíc naplnených proroctiev vzťahujúcich sa k staroveku aj moderným štátom a tak môžeme povedať, že Biblia je kniha s najväčším množstvom naplnených proroctiev na svete.
„Som presvedčený, že Biblia je vôbec najlepší dar, ktorý Boh dal človeku. Prostredníctvom tejto knihy sa prenáša na nás všetko najlepšie od Spasiteľa sveta,“ vyjadril sa k Biblii 16. prezident USA Abraham Lincoln.
Podľa Alberta Einsteina môžeme bezpečne povedať, že osobné učenie Boha, ktorý riadi prírodu, nemôže byť vyvrátené vedou.

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 27. 4. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 209x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou