smahu správy

Rezidenčné parkovanie v meste Stropkov sa osvedčilo, pribudnú aj ďalšie parkovacie miesta

obrazokV roku 2017 radnica mesta Stropkov pristúpila k novému riešeniu podnetu od obyvateľov bytových domov na Hlavnej ulici, ktorým je rezidenčné parkovanie, kde jeden byt má jednu parkovaciu kartu.

Pilotný projekt rezidenčného parkovania na Hlavnej ulici sa osvedčil, stále sa však vyhodnocujú klady i prípadné nedostatky tohto opatrenia. „Samospráva registruje aj ďalšie požiadavky na rezidenčné parkovanie, ale dnes s určitosťou vieme povedať, že v tomto roku nebudeme zavádzať tento druh parkovania v ďalších lokalitách,“ uviedol primátor mesta Ondrej Brendza.
V období rokov 2015 až 2017 vzniklo v Stropkove takmer 130 nových parkovacích miest v lokalitách pri plavárni, pri blokoch B4, B5, B6, na ulici Hrnčiarskej pri kopci, na ulici Jilemnického zmenou organizácie dopravy, na ul. Akademika Pavlova, či na ulici Ciolkovského.
„V roku 2018 plánujeme v tomto trende pokračovať aj ďalej. Treba si tiež uvedomiť, že pred výstavbou každého ďalšieho parkoviska treba zabezpečiť projektovú dokumentáciu, zrealizovať stavebné konanie a obstaranie zhotoviteľa. Takisto sa od začiatku riadime zásadou, aby nové parkoviská nevznikali na úkor verejnej zelene, ale predovšetkým efektívnejším využitím dispozičného priestoru. V tomto smere aktívne komunikujeme aj so širokou verejnosťou,“ dodal O. Brendza.
Je dôležité spomenúť významné pripravované investície súkromno-verejného charakteru, akými sú polyfunkcia Átrium pod Kamenicou, či rekonštrukcia Domova mládeže pri SOUP. „Vďaka nim vznikne v najbližších rokoch v meste ďalších takmer 100 parkovacích miest. Uvedomujeme si, že len samotná výstavba sa však netýka len Stropkova, ale boria sa s ním všetky samosprávy na Slovensku bez výnimky,“ uviedol primátor.
Komplexné riešenie si vyžaduje široký okruh rozhodnutí, širší pohľad a samozrejme súčinnosť obyvateľov i súkromného sektora.

obrazok obrazok

Andrea Fecková | 20. 4. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 773x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou