smahu správy

RESIDENT SHOPPING

obrazokĎalší atraktívny projekt v meste Stropkov

V roku 2017 poslanci Mestského zastupiteľstva v Stropkove schválili odpredaj pozemkov z vlastníctva mesta Stropkov firme DAILY Profit, s. r. o. v rámci projektu „Rezidenčné bývanie Stropkov“ s úmyslom vybudovať nový, moderný bytový komplex s polyfunkciou a tak sa bývalý Domov mládeže pri Strednej odbornej škole v Stropkove na Hviezdoslavovej ulici zmení na zaujímavý a funkčný objekt.

„Bývalý internát je dlhodobo nevyužívaný a samotná stavba, ako aj areál okolo nej už nepôsobí reprezentatívne, preto sa spoločnosť Daily Profit ako vlastník stavby rozhodla zrekonštruovať tento objekt na polyfunkčný bytový dom. Ide o rekonštrukciu, ktorou sa vybuduje malé obchodné a podnikateľské centrum. Na spodnom podlaží sa vytvorí priestor pre približne 20 obchodných prevádzok a v horných podlažiach objektu vznikne 28 bytových jednotiek, ktoré budú slúžiť na predaj konečnému zákazníkovi,“ uviedol konateľ spoločnosti DAILY Profit, s. r. o. Ján Hirčko.
Ako ďalej J. Hirčko uvádza, súčasťou rozsiahlejšej rekonštrukcie je vybudovanie kvalitného zázemia a dobrej infraštruktúry. Pred objektom vznikne verejné parkovisko s 54 parkovacími státiami pre zákazníkov a tiež bude vynovená parková zeleň s lavičkami na oddych.
Za samotným objektom sa vybuduje ďalšie – súkromné parkovanie pre budúcich vlastníkov bytov. V areáli za budovou vznikne oddychová časť pre vlastníkov bytov – súkromný, ohradený areál s altánkom a grilom, lavičkami, preliezkami, hojdačkami a inými prvkami detského ihriska, ktoré vytvoria priestor pre bezpečné trávenie príjemných chvíľ nielen pre dospelých, ale aj tých najmenších.
„Veríme, že pôjde o nové, lukratívne bývanie, kde nájdu Stropkovčania svoje kvalitné bývanie 21. storočia. Viac informácii o konkrétnych možnostiach bývania, či podnikania v RESIDENT SHOPPING prinesie spoločnosť na webovej stránke, ktorú plánuje spustiť do konca tohto leta,“ dodal J. Hirčko.
Investor disponuje platným stavebným povolením a začiatok stavby je naplánovaný na apríl 2018. Objekt by sa mal dať do užívania koncom budúceho leta 2019.
„Ide výlučne o súkromný, developerský projekt bez akéhokoľvek príspevku, či zainteresovania mesta Stropkov,“ doplnil konateľ spoločnosti J. Hirčko.
Zaobstaranie si vlastného priestoru na podnikanie, či vlastného bývania je významný životný krok každého človeka, preto sme radi, že už čoskoro nám práve tento projekt túto možnosť poskytne.

obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 13. 4. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 842x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou