smahu správy

Kvalitná zdravotná starostlivosť

Poznáme výsledky hodnotenia nemocníc za uplynulý rok 2017. Vyše šesťtisíc poistencov Dôvery hodnotilo prístup personálu, prístup k informáciám, stravu, ubytovanie, ale aj upratovanie a iné.

Pacienti nehodnotili odbornosť lekárov ani liečebné metódy. Hodnotenie bolo rozdelené do kategórií – fakultné a všeobecné nemocnice, špecializované zdravotnícke, či ostatné zariadenia.
Nemocnica arm. gen. L. Svobodu vo Svidníku sa umiestnila na tretej priečke v kategórií všeobecné nemocnice.
„V prieskume pacientskej spokojnosti zdravotnej poisťovne Dôvera sa za posledné štyri roky svidnícka nemocnica umiestnila vždy v prvej desiatke. Súčasné tretie miesto je však historicky najlepšie. Keďže podľa našich informácií počet poistencov tejto zdravotnej poisťovne v regióne neustále narastá, umiestnenie si vážime o to viac,“ uviedol bývalý riaditeľ nemocnice MUDr. Eugen Lešo.
Všetky oddelenia svidníckej nemocnice fungujú v bežnom režime. Nemocnica má moderné oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti, kvalitné rádiologické zázemie, vynovené operačné sály a príjmové ambulancie.
V uplynulom roku sa dokončila rekonštrukcia kardiologickej ambulancie, zaviedlo sa množstvo inovatívnych vyšetrení, ktoré si vyžiadali investície v hodnote 60 tisíc eur.
Svidnícka nemocnica od septembra minulého roka prevádzkovala gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v krízovom personálnom režime.
Od februára 2018 vyvíjala maximálne úsilie pre pokračovanie poskytovania komplexnej zdravotnej starostlivosti na tomto oddelení. Získala dvoch nových pôrodníkov a svoje služby poskytuje na vysokej úrovni.
Do života bola tiež uvedená nová diabetologická ambulancia, ktorá tam doposiaľ chýbala. Tá začala v provizórnych podmienkach fungovať v jeseni minulého roku. Tvoria ju dve miestnosti so štandardným medicínskym vybavením, medzi ktoré by mal v najbližšom období pribudnúť aj EKG prístroj. V ambulancii sledujú najnovšie vedecké štúdie a v budúcnosti plánujú postupne zavádzať aj nové spôsoby liečby cukrovky.
„Tretie miesto v tomto rebríčku vnímame ako výbornú vizitku nášho personálu, ktorý dokáže pre pacientov vytvoriť príjemnú rodinnú atmosféru. Rád by som sa im pri tejto príležitosti poďakoval za ich nasadenie a prístup. V neposlednom rade vysoké umiestnenie v rebríčku predstavuje aj pozitívnu odozvu na všetky zmeny a investície, ktoré sa v nemocnici za posledné obdobie zrealizovali. Ukazuje sa, že menšie regionálne nemocnice majú svoj dôležitý význam a verejnosť ich medicínske služby naozaj oceňuje,“ uviedol E. Lešo.
Zakladateľom neziskovej organizácie je spoločnosť Spoločné zdravotníctvo, a.s. Je to spoločný podnik Prešovského samosprávneho kraja, ktorého podiel predstavuje 34 % a spoločnosti Svet zdravia s podielom 66%.
V rámci operačného programu SOP ĽZ bol schválený projekt s názvom „Rozvojom seba dokážeme lepšie pomôcť iným – krok k úspešnej transformácii nemocnice“, ktorého cieľom je zvýšiť vzdelanostnú úroveň zamestnancov. Zvýši sa tak vzdelanostná úroveň, pracovný potenciál a adaptabilita, čo prispeje k zvýšeniu kvality poskytovania zdravotnej starostlivosti obyvateľom regiónu.
„Je dôležité, aby zdravotná starostlivosť reflektovala na potreby obyvateľstva v danom regióne. Sme presvedčení, že v tomto prípade zvolila svidnícka nemocnica správny smer a jej perspektíva je nespochybniteľná,“ dodal v závere E. Lešo.
V nemocnici sa nachádzajú bufety, reštaurácia, lekáreň i kaplnka Sedembolestnej Panny Márie. Pacientom sú k dispozícii štandardné, ale aj nadštandardné izby. Samozrejmosťou je aj internetové pripojenie.

obrazok

Andrea Fecková | 23. 3. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 286x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou