smahu správy

Kto skrotí Kláru

obrazokIvana Ondriová vyštudovala masmediálnu komunikáciu, dnes šťastná mama, píše knihy a plní si svoje sny. Jeden zo splnených je určite jej rodina, no úžasným úspechom je aj nominácia v kategórii Slovenská mládežnícka kniha roka 2017 – knižné ocenenie, ktoré organizuje najväčšia sieť kníhkupectiev na Slovensku.

O víťazoch rozhodujú čitatelia vďaka online hlasovaniu, prostredníctvom ktorého vytvoria užšie nominácie. Dôležité sú štatistiky predajov, rovnako ako byť čo najbližšie k objektivite a preniknúť do literárno-knižného sveta.
I. Ondriová získala nomináciu s knihou Kto skrotí Kláru. „Je to určite splnený sen, nominované tituly, či autori sú vlastne odkazom na rok 2017 a na ich predajnosť. Už len to ma teší, že sa moja kniha Kto skrotí Kláru dobre predávala. Čo viac si môžem priať?“ pýta sa autorka Ivana Ondriová. „Nech to dopadne akokoľvek, posúva ma to vpred. Aj keby sa moja cesta v tejto súťaži skončila pri nominácii a kniha by sa nedostala do užšieho výberu, beriem to ako satisfakciu a krásny úspech. Rozhodne mi to dodalo chuť písať ďalej,“ dodáva I. Ondriová.
Hlavná hrdinka knihy Kto skrotí Kláru bojuje vlastnými zbraňami, rebeluje a stavia sa na odpor despotickému otcovi. Osud je nevyspytateľný a cesta k slobode je pre Kláru zahataná… Príbeh sa odohráva na statku, ktorý Klárin otec vyhral v pokri. To, že sa teraz tvári ako veľký statkár, Kláru veľmi škrie…
„Snažím sa písať tak, aby boli moje príbehy zakaždým iné a nie jednoliate. Nebránim sa zájsť v písaní aj do dávnej minulosti tak, ako v knihe Kto skrotí Kláru, alebo skúsiť niečo dramatické ako napr. v knihe Nezvestná, či písať jednoduchú love story“, vysvetľuje I. Ondriová.
Ako autorka ďalej uvádza, píše len to, čo má v hlave, fantazíruje. „Určite ma ovplyvňuje okolie, no vyhýbam sa tomu, aby som písala niečo konkrétne. Aby bol niekto mojou konkrétnou inšpiráciou. Nie som zviazaná, nikoho neurazím, nikomu neublížim. Písať po svojom a len s tým, čo si vymyslím je neuveriteľne oslobodzujúce,“ priznáva autorka Ondriová.
Písanie ju bavilo už od základnej školy, zmyslela si, že bude novinárkou, aj keď sa najprv pohrávala s myšlienkou byť módnou návrhárkou. „Niekedy okolo 15 roku svojho života som si zmyslela byť novinárkou, preto som zvolila štúdium masmediálnej komunikácie. A knihy? Mojím tajným snom bolo vidieť raz svoje meno na obálke knihy,“ zaspomínala I. Ondriová.
Autorka pôsobila v oblasti obchodu, kam pravdepodobne znovu povedú jej kroky, ale túžba byť takou žienkou domácou, ktorá sa stará o deti a domácnosť a popritom píše knihy, je príliš veľká.
„Úspechom nie sú pre mňa moje knihy, či dobrá práca, ale spokojný a šťastný život, mať šťastnú a zdravú rodinu, strechu nad hlavou, pokojný život bez skrytých nástrah, taký ten duševný úspech,“ vyznáva Ivana Ondriová.
Práve rodina ju veľmi podporuje a hlavne číta jej knihy. Nie povinne, ale s radosťou, príbehy posúva ďalej, chváli a teší sa z každej novej knihy.
Nateraz si autorka vychutnáva materstvo plnými dúškami a samozrejme občas píše. Jej cieľom je písať tak, aby sa cítila šťastná a spokojná. Rada by skúsila niečo nové, možno aj iný žáner a posunúť svoju tvorbu za hranice Slovenska.
„Uvidíme, pripravujem novú knihu, už na jeseň sa moji čitatelia môžu tešiť na príbeh Stratená neha, ktorý bude vydaný pod taktovkou môjho skvelého vydavateľstva Motýľ,“ dodáva I. Ondriová.
Aj vy môžete podporiť túto úžasnú autorku a nominovať jej knihu Kto skrotí Káru. O víťazovi rozhodujú práve čitatelia a priaznivci prostredníctvom online hlasovania.

obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 2. 3. 2018 | Rozhovory | Odkaz na článok | | 365x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou