smahu správy

Šport má v Stropkove dobré zázemia a skvelú podporu

Radnica si dala za cieľ v rámci vlastných finančných možností zmodernizovať zimný štadión tak, aby vyhovoval súčasným potrebám.
Doteraz boli v areáli nevyhovujúce unimobunky bez prívodu vody, odpadu a dostatočného vykurovania, čo verejnosť kritizovala.

„Po tridsiatich rokoch sme na zimnom štadióne odstránili staré unimobunky a zabezpečili tam moderné šatne, sprchy, sociálne zariadenia, priestory na bufet a ďalšie vybavenie. Žiaľ, v tomto roku nám vypovedala službu technológia chladenia. V súčasnosti zabezpečuje mestský podnik Služba štúdiu, projektovú dokumentáciu a rozpočet na nový systém chladenia a výroby ľadu“, priblížil primátor mesta Ondrej Brendza. Ako ďalej uvádza, mesto spolu s mestským podnikom Služba vyvinie maximálne úsilie a bude hľadať zdroje a možnosti financovania modernizácie a rekonštrukcie chladiaceho systému.
Pozitívom je, že sa po mnohých rokoch podarilo inštalovať malý vlek, ktorý doteraz v Stropkove chýbal.
„Rekonštrukcia stropkovských športovísk je jednou z našich priorít. Som veľmi rád, že táto aktivita má podporu aj v poslaneckom zbore. Do športovísk sme v uplynulom roku investovali takmer 300 000 eur a pokračovať budeme aj v roku 2018“, uvádza O. Brendza.
V rámci rozsiahlej rekonštrukcie ulíc bol v minulom roku položený nový asfaltový povrch na zhruba 400 metrovom úseku v oddychovej zóne pod vlekom, ktorý teraz využívajú cyklisti, bežci, lyžiari i korčuliari na tréningy a športovú prípravu.
Podobná modernizácia čaká aj chodník, ktorý spája mesto Stropkov so Sítnikmi. Určite sa osvedčilo aj rozšírenie chodníka od Lidlu do Tesly s označením pruhu pre cyklistov.
„Sme radi, že v mestskej časti Sitníky vyrástol moderný futbalový stánok. Verím, že v tomto roku sa aj s pomocou mesta podarí klubu FK Sokol získať dotáciu SFZ na investíciu do ďalšej etapy modernizácie“, vyjadril nádej O. Brendza.
„Netreba zabudnúť ani na futbalové ihrisko v mestskej časti Bokša, ktoré ožilo opäť vďaka šikovným rukám správcu futbalového štadióna MŠK Tesla“, pripomína primátor O. Brendza.
„Na futbalovom štadióne v Stropkove bol odstránený havarijný stav strechy na tribúne, následne sme začali s postupnou rekonštrukciou šatní, kancelárskych priestorov a priestorov na regeneráciu. V minulom roku sme vybavili hlavnú hraciu plochu moderným plnoautomatickým zavlažovacím systémom“, vysvetľuje primátor a dodáva, že v roku 2018 sa zrealizuje v spolupráci s SFZ rekonštrukcia exteriéru tribúny. Súčasťou tohto projektu bude aj osadenie sedačiek a rekonštrukcia schodísk a spevnených plôch na tribúne.
Veľká časť ul. Matice slovenskej dostala nový ráz vďaka oploteniu športovísk. Prostredníctvom základných škôl sa investovalo aj do modernizácie športových hál na ul. Matice slovenskej a ul. Konštantínovej.
„Kvôli odstraňovaniu havarijného stavu sme o dva mesiace neskôr otvárali krytú plaváreň. Investovali sme tam finančné prostriedky z dotácie Ministerstva školstva i vlastné financie“, približuje primátor O. Brendza. Stav plavárne si však bude vyžadovať aj ďalšie prostriedky, keďže tenisové kurty pri kúpalisku prejdú plánovanou modernizáciou.
„Investície do športovísk sú podľa môjho názoru veľmi zmysluplné a ako športovec, telom aj dušou, som veľmi rád, že v našom meste je toľko nadšencov športu. V nejednom prípade robia nášmu Stropkovu obrovskú reklamu nielen doma, ale aj v zahraničí“, dodáva na záver O. Brendza.
Samozrejme, nezabúdajme ani na cykloturistiku, s ktorou sa dá tiež dosiahnuť veľa pozitívnych a pozoruhodných výsledkov.
Športovaním sa zlepšuje okrem fyzickej kondície psychický stav, dobrá nálada a životná pohoda, zvyšuje sa sebavedomie a zlepší sa sebahodnotenie i spokojnosť s vlastným telom, spoznáte nových ľudí a objavíte nové miesta, či objavíte nové hobby.

Andrea Fecková | 2. 3. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 167x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou