smahu správy

Návštevnosť Kina Stropkov

Rekonštrukcia kultúrneho strediska s dôrazom na divadelnú sálu patrila medzi základné priority vedenia mesta Stropkov. Projekt rekonštrukcie zahŕňal aj zabezpečenie kinotechniky, vrátane 3D kina a na sklonku roka 2015 bolo kino opäť uvedené do prevádzky.

Pribudlo kompletne nové javisko a javisková technika. Objekt je vybavený dopravnou plošinou pre pohybovo hendikepovaných.
Veľkým prínosom sú dve nové projekčné techniky. Jedna na bežnú projekciu, druhá určená na kinoprojekciu, ktorá je umiestnená v novovytvorenej miestnosti na balkóne. V divadelnej sále je nové ozvučenie a ďalšie moderné prvky.
„Stále je čo zlepšovať, ale musím povedať, že pochybnosti o tom, či kino bude fungovať, či nebude stratové, boli hneď prvý rok vymazané, pretože rok 2017 bol ešte úspešnejší ako ten predošlý,“ priblížil vedúci odboru školstva a kultúry Tibor Kubička.
Návštevnosť kina za minulý rok bola 10 760 divákov, čo predstavuje priemer 42,53 diváka na jedno predstavenie.
Čo sa minulého roka týka, bol to silný rok slovenských titulov – film Čiara, Všetko alebo nič, Mečiar, Červený kapitán a mnoho iných. Slovenská tvorba sa rozhýbala, čo sa odzrkadlilo aj na návštevnosti kina, pretože ľudia majú radi slovenskú aj českú tvorbu a patria medzi viac úspešné,“ vysvetlil T. Kubička.
*** „Od júna 2016 máme pre priaznivcov kina k dispozícii rezerváciu a nákup lístkov online, nová je aj čítačka lístkov. V pláne je aj platobný terminál, ktorý by divákom umožnil bezhotovostnú platbu,“*** uviedol T. Kubička.
Za zmienku určite stojí Filmový klub Stropkov, ktorý je členom Asociácie slovenských filmových klubov v Bratislave. Jeho zámerom je organizovanie filmových predstavení nekomerčnej kinematografie. Členom filmového klubu sa môže stať každý filmový fanúšik zakúpením Členského preukazu ASFK v pokladnici Kina Stropkov, ktorý stojí 5 €.
„Pre ľudí a firmy od decembra 2017 ponúkame možnosť zakúpiť si darčekové karty s prednabitým kreditom v hodnote 15, 25 alebo 50 eur, ktoré potom môžu darovať svojim príbuzným a známym“ priblížil ponuku Mestského kina vedúci odboru školstva a kultúry.
Divadelný ochotnícky súbor Ondavan, ktorý v súčasnosti pracuje pri odbore školstva a kultúry Mestského úradu v Stropkove, ponúka hry slovenských autorov, no pripravili aj inscenácie autorov svetových. Zaujímavé predstavenia tiež môžeme vidieť v podaní Divadla mladých NO TAK.
Najnovšie sa môžeme tešiť na zábavnú rozprávku o príbehu praľudí „Pračlovek“, ktorá určite poteší malých i veľkých.
28. februára 2018 je pripravená premiéra filmu „Obyčajná tvár“. Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je pre malého chlapca zapadnúť medzi rovesníkov v škole, ktorí sú úplne iní…úplne obyčajní.
Či už sa človek rozhodne pre rozprávku, film, výstavu, divadelné predstavenie alebo iné podujatie, je treba povedať, že za kultúrou ozaj nemusíme chodiť ďaleko. Výber je bohatý od pondelka do nedele a o skutočný kultúrny zážitok nie je núdza.

Andrea Fecková | 23. 2. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 356x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou