III. kolo Viessmann pohára v biatlone

Slovenský zväz biatlonu organizoval v Národnom biatlonovom centre v Osrblí v dňoch 10. až 11. februára 2018 III. kolo Viessmann pohára v biatlone s medzinárodnou účasťou.

Ján Murdzik z Bukoviec obsadil krásne prvé miesto v rýchlostných pretekoch s dĺžkou trate 6 km v kategórii muži 50 r. a starší.
Zúčastnil sa aj vytrvalostných pretekov, kde v kategórii 50 r. a starší s dĺžkou trate 10 km získal druhé miesto.
Slovenský zväz biatlonu je členskou federáciou Medzinárodnej únie biatlonu (IBU), ktorá zastrešuje biatlon v celosvetovom meradle.
Slovenský zväz biatlonu organizuje pre svojich členov súťaže v biatlone aj letnom biatlone. Ich najvyššími formami sú preteky Slovenského pohára, nesúce meno generálneho sponzora SZB spoločnosti Viessmann, s celorepublikovou pôsobnosťou a vrcholom v každej sezóne sú Majstrovstvá Slovenska.
Celkove sa jednotlivých podujatí Slovenského pohára zúčastňuje okolo 150 až 200 pretekárov v zime aj v lete.
O rozvoji biatlonu svedčí rozvoj disciplín v biatlone, keď po klasických vytrvalostných pretekoch a štafetách boli postupne zaraďované nové dynamickejšie a divácky zaujímavejšie disciplíny akými sú rýchlostné preteky, stíhacie preteky, preteky s hromadným štartom a svojich priaznivcov si získali aj miešané štafety. Aj vďaka tomuto rozvoju si biatlon získal milióny fanúšikov na celom svete.