smahu správy

Nové autobusové zastávky pred dokončením

obrazokV uplynulom období vybudovali v obci Breznica autobusové zastávky. Tie predošlé odslúžili pekných pár rokov, istotne si pamätajú mnoho. Nepekné autobusové zastávky sa podarilo vymeniť za krásne dreveničky.

„Hľadal som a konzultoval jej výstavbu s niekoľkými firmami“, priblížil Slavomír Brendza, starosta obce Breznica. Pri navrhovaní tohto projektu boli pôvodne navrhované plastové autobusové zastávky so sklenenými výplňami, ktoré by podľa starostu pôsobili rušivo a nezapadali do charakteru obce.
Hlavnou inšpiráciou pri výbere materiálu bol plot okolo kostola, ktorý krásne vyniká aj z vtáčej perspektívy.
Práce odviedli z časti svojpomocne a z časti lokálna firma. Dve štýlové drevené zastávky s kamenným obkladom sa postavili z vlastných finančných zdrojov obce. Ešte je potrebné dokončiť lavicu na sedenie a dlažbu. Lokálny rezbár pripravuje tabule s erbom a názvom obce.
Myšlienka pána starostu je vybudovať tzv. námestie a v prípade záujmu by bol ochotný poskytnúť priestory vedľa autobusovej zastávky pre podnikania chtivých občanov. Vzniknúť by tak mohol novinový stánok, prípadne malá tržnica. Zaujímavým návrhom a nápadom je otvorený. Pokračovať sa tiež bude aj s výstavbou chodníkov.
Predošlé autobusové zastávky nebudú likvidované, ale budú recyklované a umiestnené tam, kde autobusové zastávky chýbajú. Ráta sa aj s vybudovaním odstavného pruhu pre autobusy v tomto úseku.
Ďalším krokom bude zavedenie kamerového systému v obci, aby sa zvýšila bezpečnosť a ochrana občanov, tiež aby sa chránili autobusové zastávky pred vandalizmom a poškodením.
Kompletné ukončenie prác a odovzdanie zastávok do užívania záleží od počasia a tiež od spolupráce Slovenskej správy ciest, pretože je ešte potrebné vyasfaltovanie odstavného pruhu.
Tajným snom starostu obce je prepojiť obec Breznicu so Stropkovom, zatiaľ v tom ale bráni chránené územie.
V pláne je tiež rekonštrukcia cestnej komunikácie, pretože je, podľa vyjadrenia pána starostu, v dezolátnom stave.
V obci tiež funguje fitnes klub a sauna, ktoré sú športovcom k dispozícii a v budúcnosti prejdú plánovanou rekonštrukciou.
Cieľom S. Brendzu je skrá­šlenie a oživenie verejných priestranstiev, poskytnúť obyvateľom možnosti pre stretávanie, oddychové aktivity a súčasne prinavrátiť Breznici prestíž v podobe reprezentačného centra obce.

obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 16. 2. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 390x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou