smahu správy

Podporme petíciu za urýchlenú výstavbu obchvatu Stropkova a rýchlostnú cestu R4

Vo viacerých mestách a okresoch Prešovského kraja zo strany nespokojných občanov prebehli viaceré aktivity na podporu výstavby R4. Zbierali sa hlasy na petičných hárkoch, upozorňovalo sa aj protestným blokovaním dopravy v obci Stročín, Lada, Šarišskom Štiavniku, niekoľkokrát aj v samotnom Prešove. Po tom, čo bola Úradu vlády SR vo štvrtok, 19.októbra, doručená petícia s 32 580 podpismi za urýchlenú výstavbu severného obchvatu Prešova, ktorý je zatiaľ len na papieri a jeho realizácii chýbajú financie, petícia s urgenciou výstavby rýchlostnej cesty a obchvatu Stropkova začala aj u nás. Petíciu prostredníctvom internetu spustil mestský poslanec Jozef Šimko.

Vzhľadom nato, že vláda podporila realizáciu červeného variantu rýchlostnej cesty R4,obchvat mesta nie je súčasťou tejto stavby. Práve obchvat by odľahčil a urýchlil dopravu nielen v jeho centre, ale dopomohol by aj celému okresu Stropkov.
„Mesto Stropkov je mestom prechodov, tranzitným mestom kamiónovej dopravy a mestom bez možnosti plynulého napojenia sa na sieť rýchlostných ciest, či diaľnic v okruhu 50 kilometrov. Okres Stropkov je okresom bez jediného kilometra železnice a s viacerými smutne známymi nehodovými úsekmi. V časoch dopravnej špičky v meste majú šoféri z bočných ulíc problém vyjsť na hlavnú cestu, pričom riešením tejto situácie podľa viacerých dopravných expertov nie sú semafory ani kruhové objazdy, ale práve obchvat mesta, ktorý by tento problém definitívne vyriešil. Stav dopravnej situácie v meste aj v okrese negatívne vplýva na bezpečnosť zdravia, plynulosť premávky, čas cestovania medzi okresom a zvyškom Slovenska, komfort tu žijúcich obyvateľov, či sťaženými podmienkami pre získanie investorov s lepšie platenou prácou pre našincov,“ k petícii uviedol J. Šimko.
Občania petíciu môžu podporiť svojim podpisom v petičnom hárku alebo vyplnením údajov elektronicky a následne kliknutím na link, ktorý dostanú do svojej emailovej schránky. V prvej fáze bude petícia prebiehať v elektronickej forme, ktorá má rovnakú váhu ako klasické petície podpisované perom na papier. Petíciu nájdete na linku https://www.peticie.com/…ostnej_cesty.
Po tom, čo bude mať petícia dostatočne vysoký počet podpisov bude adresovaná Úradu vlády SR a Ministerstvu dopravy a výstavby SR.

Gréta Očkayová | 10. 11. 2017 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 316x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou