Futbal 36/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Rožňava – Stropkov 1:2 (1:1)

Stropkovčania v doterajšom priebehu súťaže na súperovom ihrisku stále bodovali a v nastúpenom trende chceli pokračovať aj na pôde nováčika z Rožňavy. V prvej pätnásťminútovke boli aktívnejší domáci, ktorí zatlačili hostí na vlastnú polovicu, vážnejšiu príležitosť si však nevypracovali. Kľúčový moment stretnutia prišiel v 20. minúte. Po parádnom pase za obranu od 17-ročného Vaška sa na domáceho brankára rútil Oliver Špilár, ktorého nedovolene pred šestnástkou zastavil obranca Rožňavy Zsolt Istók, za čo mu rozhodca udelil červenú kartu. Z následného priameho kopu síce kapitán hostí Peter Jakubčo ešte neskóroval, no o 14 minút neskôr sa to podarilo jeho dlhoročnému kamarátovi, kolegovi z práce a spoluhráčovi v jednej osobe Petrovi Poľákovi. Fertaľ posunul loptu na ľavom krídle Bundovi, ten našiel v šestnástke presným centrom ľavačkou Olivera Špilára, ktorý hlavou priťukol loptu Poľákovi, ten si loptu prebral na hruď a následnou krížnou strelou nedal skúsenému Pulenovi v bráne domácich šancu- 0:1. Po ôsmich minútach hry došlo na radosť búrlivého domáceho publika ku vyrovnaniu, po štandardnej situácii sa z dorážky presadil Jaroslav Figúr. V druhom dejstve sa Rožňavčania aj napriek početnej nevýhode snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Blízko ku gólu mal po hodine hry domáci útočník Peter Štyvar, bývalému reprezentantovi Slovenska a hráčovi viacerých európskych mužstiev však zabránil skórovať včasným sklzom na hranici päťky stropkovský obranca Jakub Kimák. Na opačnej strane sa do streleckej listiny pokúšali zapísať Jakubčo, Špilár a neskôr Varga, ich príležitosti však zostali nevyužité. Hosťom to však v konečnom dôsledku vôbec nevadilo, pretože v 69. minúte sa tešili z víťazného gólu. Po rohovom kope Bundu zmiatol Peter Jakubčo svojím pohybom obrancov aj bývalého brankára slovenských aj českých prvoligových mužstiev Gejzu Pulena a odrazenú loptu poslal zo siedmich metrov do opustenej brány presnou hlavičkou Jakub Kimák. Domáci vrhli v závere všetky sily do útoku, druhýkrát sa im však vďaka taktickému výkonu v obrane hostí a zákrokom Dmytra Prysiazhniuka vyrovnať nepodarilo.
Góly: 34. Poľák, 69. Kimák
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin, Kimák, Burcák, Fertaľ- Poľák, Jakubčo, Vaško (82. Vrábeľ), Bunda (80. Haško)- Varga, Špilár (90. Tabiš).

Veľké Revištia – Stropkov 1:2 (0:1)

Sériu troch víťazstiev v rade chceli Stropkovčania predĺžiť aj na ihrisku Veľkých Revíšť, kde boli od úvodu aktívnejší zverenci Vladimíra Rusnáka. Priame kopy Jakubča a neskôr Fertaľa spred šestnástky ešte gólom neskončili, no v 33. minúte už svietil na ukazovateli stav 0:1. Osvedčenú spoluprácu si zopakovali Petrišin so Špilárom, prvý menovaný po kombinácii s Vaškom presne ocentroval a Špilár svojím štvrtým gólom v sezóne zblízka na prvej žrdi otvoril skóre. Domáci ohrozili brankára Prysiazhniuka len jednou strelou spoza šestnástky, ktorú ukrajinský gólman ukryl vo svojom náručí. Aj po prestávke boli smerom dopredu nebezpečnejší Stropkovčania, strely Vaška a Petrišina, pätička Vargu po centri Poľáka, síce zmenu skóre ešte neznamenali, no v 67. minúte hostia predsa len pridali druhý gól. Po rohovom kope kapitána Jakubča na zadnú žrď sa hlavou presadil, rovnako ako v zápase s Rožňavou, stopér Stropkova Jakub Kimák. Svoj druhý gól v stretnutí mohol po individuálnej akcii aktívneho Poľáka pridať Oliver Špilár, tentokrát mu však lopta nesadla ideálne. Ako sa v konečnom dôsledku ukázalo, Kimákov gól má prívlastok víťazný v druhom stretnutí po sebe, pretože domáci v 75. minúte znížili. Samostatný nájazd premenil na kontaktný gól strelou k žrdi Ján Hutaj. Hostia kontrovali rohovým kopom Pavla Bundu, hlavička Burcáka však smerovala mimo Sudimákovu bránu. V závere sa o vyrovnanie pokúšal z voleja Adrián Devečka, hosťujúci brankár Prysiazhniuk však jeho strelu vyrazil, a ani v ôsmom stretnutí za sebou tak neinkasoval viac ako jeden gól.
V piatom stretnutí na súperovom ihrisku zaznamenali Stropkovčania už štvrté víťazstvo a o čelo tabuľky sa delia so Sninou a Lipanami. Najbližšie stretnutie je na programe kvôli turnaju regionálnych výberov až 16. septembra, kedy Stropkovčanov čaká domáce stretnutie s prešovským béčkom.
Góly: 33. Špilár, 67. Kimák
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin, Kimák, Burcák, Fertaľ- Poľák (90. Pavlík), Jakubčo, Vaško, Bunda (84. Haško)-Varga, Špilár (88. Tabiš).

Góly: Haško 2, Korba
Zostava: Majerník- Kapa (Cuprišin), Belina, Lipák, Paluba- Korba (Farkaš), Fečo, Veselý, Džupin (Hančák)- Haško, Jesenský
Humenné – Stropkov 2:1 (1:0)
Gól: Bedruň
Zostava: Majerník- Kapa (Farkaš), Belina, Veselý, Preksta (Bedruň)- Korba, Paluba, Fečo, Džupin (Vaško)- Haško, Jesenský
II. liga mladší dorast:
Stropkov – Snina 7:0 (6:0)
Góly: Slobodník 2, Novotňák 2, Artim (11m), Gonos, Mačuga
Zostava: D. Slivka- Mačuga, Glovacký, Rapáč, L. Zápotocký- J. Slivka, Cichý, Slobodník, Artim- Gonos Novotňák
Striedali: Darivčák, K. Bodnár, Kollarik, M. Bujdoš, S. Jobko
Humenné – Stropkov 1:5 (0:1)
Góly: Artim 2, Slobodník, Kollarik, M. Bujdoš
Zostava: D. Slivka- Mačuga, Glovacký, Rapáč, Kollarik- Kmiť, Cichý, Slobodník, Artim- Gonos, Novotňák
Striedali: L. Zápotocký, M. Bujdoš, K. Bodnár

Žiaci s bohatým zápasovým programom

Počas posledného týždňa odohrali žiacke družstvá MŠK až dve kolá. Starší žiaci sa najprv predstavili na domácom ihrisku, kde zaslúžene podľahli rovesníkom z Bardejova. Počas víkendu cestovali na ihrisko Trebišova, kde si obe kategórie vylepšili chuť a odniesli plný počet bodov. Mladší žiaci v stredu odohrali svoje zápasy v Trebišove a výraznými výsledkami potvrdili svoju kvalitu. V nedeľu na umelej tráve privítali súpera z Humenného a so striedavými úspechmi si zo zápasu odniesli ďalšie cenné skúsenosti. Už najbližšie sa kategórie U15 a U14 predstavia na domácom ihrisku v sobotu, kedy ich súperom bude Spišská Nová Ves. Mladšie žiacke kategórie cestujú v nedeľu do Vranova. Svoj tréningový proces už rozbehli aj družstvá prípraviek. Levíčatá trénujú v jednotnom čase v pondelok a vo štvrtok o 14:30, respektíve kategória U11 vo štvrtok o 16:00 hod.. Zraz chlapcov je vždy na futbalovom štadióne. Najmladšia kategória U8 začína svoj tréningový proces až v polovici septembra, pričom zraz chlapcov je v mestskej športovej hale vždy v pondelok a v stredu o 13:15 hod. Všetci ste srdečne pozvaní.
Výsledky zápasov:
U15: MŠK Tesla Stropkov 0:2 Partizan Bardejov, Slavoj Trebišov 0:1 MŠK Tesla Stropkov

Radoma – Breznica 3:2 (1:1)
Vo veľmi dobrom zápase domáci vybojovali so šťastím víťazstvo. Hostia boli futbalovejší. Zápasu by svedčala remíza.
Góly: Hubáč 2 (jeden z 11 m), Rokyta – Medvec 2 (jeden z 11 m)
ŽK: 3:2

Chotča – Lúčka 0:2 (0:1)
Domáci po slabom výkone podľahli lepšiemu súperovi.
Góly: Galič, Argay
ŽK: E. Madej – Anderko, Zaula

Rovné – Tisinec 1:1 (0:1)
Góly: L. Hricko – M. Potoma
ŽK: R. Tyč, L. Hricko, M. Bučko, P. Vansa – S. Kochan, J. Prokopovič (ČK po 2. ŽK), Pališin

Hrabovčík – Stročín 6:2 (3:0)
Na výborne pripravenom ihrisku bolo jednoznačné víťazstvo domácich.
Góly: Horbaj 2, Didik 2, Hopko, Havrila – Rodak (11 m), Kostelník

Miňovce – Lomné 1:2 (0:1)
Prvý polčas prejavovali väčšiu iniciatívu hostia, ktorého výsledkom bol úvodný gól zápasu po chybe v zadných radoch. V 2. polčase snaha domácich bola zvýšiť aktivitu a otočiť výsledok. Aj napriek tomu domáci v snahe urobiť niečo s výsledkom, inkasovali druhý gól. Nevzdali sa, a po niekoľkých gólových príležitostiach konečne zaznamenali kontaktný gól. Potom si domáci vytvorili zopár príležitostí, ale súper umnou hrou udržal výsledok.
Góly: Demjan –

7. liga

Kružlová – Ladomirová 1:8 (1:1)
Hralo sa za chladného sychravého počasia. Domáci do polčasu držali krok s Ladomírovou, ale po polčase hostia získali prevahu a zaslúžene zvíťazili.

Schválila výsledky 4.kola 6.ligy dospelých a 3. kola 7. ligy dospelých
Upozorňuje štatutárov klubov, že osoby ktoré nebudú uvedené na druhej strane Zápisu o stretnutí, nemôžu byť počas stretnutia na lavičke náhradníkov. Uvedené osoby, je potrebné zaregistrovať do ISSF. Každý klubový manažér dostal usmernenie k zaregistrovaniu funkcionárov do ISSF, za týchto členov sa neplatí členský poplatok.
Odstupuje na riešenie DK OOFZ TJ Topľan Lúčka – nenatáčanie videozáznamu stretnutia 4.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Radoma
Odstupuje na riešenie DK OOFZ TJ Družstevník Stročín – nenatáčanie videozáznamu stretnutia 4.kola 6.ligy dospelých Stročín – Rovné
Schvaľuje žiadosť TJ Družstevník Kuková o zmenu termínov domácich stretnutí 3.ligy žiakov skupina „B“ stretnutia sa odohrajú vo štvrtok o 16.30 hod., poplatok 5 eur
Upozorňuje futbalové kluby na povinnosť vyplývajúcu z Rozpisu súťaže OOFZ 2017/2018 čl.17 povinné vypisovanie zápisov o stretnutí v ISSF a povinné natáčanie videozáznamov domácim klubom počnúc 4.kolom (nenatáčanie videozáznamu má za následok disciplinárne konanie podľa Rozpisu súťaže)
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá TJ Topľan Lúčka za nenatáčanie videozáznamu stretnutia 4.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Radoma finančnou pokutou 100 eur, podľa RS čl. 17/1, poplatok 10 eur
Trestá TJ Družstevnik Stročín za nenatáčanie videozáznamu stretnutia 4.kola 6.ligy dospelých Stročín – Rovné finančnou pokutou 100 eur, podľa RS čl. 17/1, poplatok 10 eur
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
Nariaďuje delegátom stretnutí 6.ligy dospelých aby vo svojich správach uvádzali natáčanie videozáznamu a vypisovanie zápisu o stretnutí v ISSF pred stretnutím, v prípade nenatáčania videozáznamu a nevypisovania zápisu v ISSF uviesť dôvody. V prípade nenominovania delegáta na stretnutie toto všetko uvedie vo svojej správe rozhodca stretnutia.
Žiada ŠK Ondava Tisinec o zaslanie videozáznamu zo stretnutia 4.kola 6.ligy dospelých Tisinec – Chotča do 7.9.2017 do 12.00 hod. na podnet ŠK Chotča.

6. kolo – dospelí/ 6. liga / 2017/2018   10. 09. 2017 (15.30)