Futbal 35/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Sabinov 3:0 (2:0)

Papierovým favoritom vzhľadom k tabuľkovému postaveniu boli domáci, ktorí sa od úvodu snažili presadiť ofenzívnou hrou. Prvú vážnejšiu príležitosť mal po desiatich minútach hry Oliver Špilár, jeho hlavička po presnom centri Poľáka však skončila na brvne. Nevyužité zostali aj šance Bundu, Burcáka, strela Vargu, ani druhá hlavička Špilára. Po štyridsiatich minútach hry sa diváci predsa len dočkali otvárajúceho gólu stretnutia. Kimák posunul v ťažkej pozícii loptu Petrišinovi, ktorý naservíroval loptu na kopačku Olivera Špilára a ten sa zoči-voči sabinovskému brankárovi nemýlil- 1:0. O tri minúty neskôr sa k sólu pomedzi troch súperových obrancov odhodlal kapitán Stropkova Peter Jakubčo, jeho tečovanú strelu z hranice šestnástky vyrazil brankár Huba pred osamoteného Burcáka, ktorý z piatich metrov dorazil loptu do odkrytej brány. Tretí gól pridal po zmene strán v 64. minúte ďalší zo stropkovských ofenzívnych dlháňov Frederik „Feďa“ Varga, v úlohe asistenta bol tentokrát strelec prvého gólu Špilár. Hostia sa vďaka spoľahlivej obrane Stropkova na čele so skúseným Pavlíkom nedokázali výraznejšie presadiť a brankára Prysiazhniuka ohrozili len sporadicky. V závere mohli víťazstvo domácich navýšiť z priameho kopu Fertaľ a neskôr z voleja Poľák, ich strelecké pokusy však smerovali nad bránu hostí.
Stropkovčanov čakajú v tomto týždni dva zápasy vonku, v utorok cestujú do Rožňavy a v nedeľu sa predstavia na pôde Veľkých Revíšť. Najbližšie domáce stretnutie je na programe až 16.9., kedy zverenci Vladimíra Rusnáka privítajú 1. FC Tatran Prešov „B“.
Góly: 40. Špilár, 43. Burcák, 64. Varga
Zostava: Prysiazhniuk (86. Majerník)- Petrišin (80. Tabiš), Pavlík, Kimák, Fertaľ- Poľák, Jakubčo (73. Haško), Burcák (61. Vaško), Varga, Bunda (64. Vrábeľ)- Špilár

Sezónu odštartovali už aj žiacke družstvá

Počas víkendu odohrali svoje prvé kolo už aj všetky žiacke družstvá. Už v úvodnom zápase natrafili na kvalitnú akadémiu Tatrana Prešov. Starši žiaci cestovali na svoj zápas do Prešova, mladší žiaci odohrali svoj zápas na domácom ihrisku. Kategórii U15 ušiel po kvalitnom výkone cenný bod. U14 výrazne zaostala za svojim súperom a zaslúžene prehrala. Mladší žiaci sa prezentovali peknou hrou a tešili sa z víťazstiev.

Lomné – Hrabovčík 2:3 (1:2)
Vyrovnaný zápas, hostia nepremenili pokutový kop.

Lúčka – Radoma 3:1 (0:1)
Úvod zápasu sa začal za pekného počasia a ten lepšie vyšiel hosťom, keď v 15. minúte peknou hlavičkou D. Sliva umiestnil do prázdnej brány. Do 2. polčasu sa nastupovalo za mierneho dažďa, ktorý postupne silnel a miestami bol aj dôvod na prerušenie. Toto počasie viac vyhovovalo domácim, ktorí si s ťažkou loptou lepšie poradili a gólostroj začal kapitán, oslávenec a predseda klubu, Rasťo Hvišč, ktorý dvoma krásnymi gólmi prispel k víťazstvu a na jeden prihral, ktorý Ľubo Argay zúročil. Je potrebné vyzdvihnúť kultúru a slušnosť oboch celkov v tomto zápase a nemôžeme zabudnúť ani na profesionálny výkon hlavného rozhodcu Ľubomíra Suchaniča, ktorý tento zápas na ťažkom teréne bravúrne zvládol.
Góly: R. Hvišč 2, Argay – D. Sliva
ŽK: Ľ. Mašlej – 0

Breznica – Kuková 11:0 (3:0)
Hostia boli s domácimi ako-tak vyrovnaným súperom prvých 25 minút. No položili ich smolné prvé dva góly v priebehu dvoch minút. Pred peknou diváckou kulisou, breznickí hráči zabávali nielen seba, ale aj divákov. Vysoké víťazstvo venujú svojmu dlhoročnému brankárovi, a teraz sponzorovi, Jánovi Zajarošovi, ktorý sa v týchto dňoch dožíva životného jubilea 50 rokov.
Góly: Staško 5, J. Hurný, Safko, Olčák, Manduľa, Puchír, Mikita
ŽK: 0

Sitníky – Havaj 6:2 (1:2)
Domáci nezachytili úvod zápasu a v 15. minúte prehrávali 0:2. Do polčasu z množstva šancí premenili iba jednu. Po prestriedaní v polčasovej prestávke jednoznačne ovládli hru a peknými gólmi otočili skóre vo svoj prospech.
Góly: Berežný 2, D. Polaščík 2, Motyka 2 – Kundrát, Skysľák

7. liga

Orlík – Kružlová 7:0 (2:0)

Ladomirová – Mestisko 5:3 (2:1)
Hralo sa slušne bez kariet. Rozhodca výborne zvládol zápas.

Oznam pre žiacke kluby – Mini Champions Liga 2017
Upozorňuje všetkých rozhodcov, delegátov, aktívnych hráčov, trénerov, že cez systém ISSF je potrebné si vygenerovať platbu a následne ju uhradiť za členský príspevok pre sezónu 2017/2018.
Schválila výsledky 3.kola 6.ligy dospelých a 2. kola 7.ligy dospelých
Upozorňuje štatutárov klubov, že osoby ktoré nebudú uvedené na druhej strane Zápisu o stretnutí, nemôžu byť počas stretnutia na lavičke náhradníkov. Uvedené osoby, je potrebné zaregistrovať do ISSF. Každý klubový manažér dostal usmernenie k zaregistrovaniu funkcionárov do ISSF.
Upozorňuje futbalové kluby na končiacu sa platnosť a následnú výmenu niektorých RP.
Upozorňuje TJ Topľan Kalnište na dodržiavanie ÚHČ pod ďalšími disciplinárnymi dôsledkami – 6.liga dospelých 3. kolo Sitníky – Kalnište
Upozorňuje futbalové kluby na povinnosť vyplývajúcu z Rozpisu súťaže OOFZ 2017/2018 čl.17 povinné vypisovanie zápisov o stretnutí v ISSF a povinné natáčanie videozáznamov domácim klubom počnúc 4.kolom (nenatáčanie videozáznamu má za následok disciplinárne konanie podľa Rozpisu súťaže)
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Nariaďuje delegátom stretnutí 6.ligy dospelých aby vo svojich správach uvádzali natáčanie videozáznamu a vypisovanie zápisu o stretnutí v ISSF pred stretnutím, v prípade nenatáčania videozáznamu a nevypisovania zápisu v ISSF uviesť dôvody. V prípade nenominovania delegáta na stretnutie toto všetko uvedie vo svojej správe rozhodca stretnutia.

5. kolo / 6. liga / 2017/2018     03. 09. 2017 (15:30)