Futbal 34/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Bardejovská Nová Ves – Stropkov 1:2 (0:1)

Po domácom zaváhaní chceli Stropkovčania získať body zo súperovho ihriska a kombinačnou hrou v prvom polčase sa k tomu priblížili. Hoci dve úvodné šance mali na kopačkách domáci futbalisti, v ďalšom priebehu zamestnávali súperovu obranu najmä Stropkovčania. Hneď prvú príležitosť premenili hostia na otvárací gól stretnutia. Po Fertaľovom centri z ľavého krídla sa lopta dostala na zadnú tyč ku Poľákovi, a jeden z najlepších hráčov stretnutia zo šiestich zakončil presne- 0:1. Ďalšie góly mohli postupne po okulahodiacich akciách pridať Bunda, Varga, Poľák a Špilár, no obrana Bardejovskej Novej Vsi na čele s brankárom Molčanom odolala. Následne sa pri priamom kope domáceho Kiseľa vyznamenal brankár Stropkova Prysiazhniuk, a tak odchádzali mužstvá do šatní za stavu 0:1. Na začiatku druhého dejstva domáci pridali v ofenzíve a po siedmich minútach hry vyrovnali. Po štandardnej situácii sa v šestnástke najlepšie zorientoval Marek Jaš a prudkou strelou do vinkľa rozjasal domáce tribúny. Onedlho na to mohol nakloniť misky váh na stranu hostí po akcii Burcáka so Špilárom osamotený Pavol Bunda, v rozhodujúcej chvíli však obrana Bardejovskej Novej Vsi loptu odvrátila. Stropkovčanov to však príliš nemrzelo, pretože v 79. minúte predsa len strelili víťazný gól. Po parádnom centri aktívneho Petrišina, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani prvoligoví hráči, predviedol ukážkovú rybičku Oliver Špilár a rozhodol o víťazstve Stropkova.
Stropkovčania sa po zlepšenom výkone priblížili k prvému mužstvu priebežnej tabuľky na rozdiel dvoch bodov. Svoje bodové konto môžu zverenci Vladimíra Rusnáka navýšiť v domácom stretnutí proti Sabinovu v sobotu o 16.00 hod.
Góly: 11. Poľák, 79. Špilár
Zostava: Prysiazhniuk- Petrišin, Kimák, Pavlík, Fertaľ- Poľák, Jakubčo, Burcák (73. Vrábeľ), Bunda (88. Jesenský)- Špilár (90. Tabiš), Varga.

Starší dorastenci opäť na víťaznej vlne

V sobotu odohrali obe kategórie dorastu druhé kolo. Potešil hlavne výkon staršieho dorastu, ktorý po výraznej obmene kádra potvrdil, že aj v tejto sezóne dokáže byť kvalitným protivníkom. Naopak výsledkovo sa nedarilo ich mladším kolegom, ktorí v Lipanoch prehrali rozdielom triedy.
II. liga starší dorast:
Lipany – Stropkov 1:4 (0:1)
Góly: Džupin 2, Jesenský 2
Zostava: Majerník- Kapa (Mihelič), Belina, Lipák, Preksta- Korba, Fečo, Paluba, Džupin- Gonos (Hančák)
II. liga mladší dorast:
Lipany – Stropkov 3:0 (2:0)
Zostava: Baláž- Mačuga, Glovacký, Rapáč, Slivka- Kmiť, Cichý, Slobodník, Artim- Haluška, Novotňák
Striedali: L. Zápotocký, Da¬rivčák, K. Bodnár, M. Bujdoš

Sitníky – Kalnište 5:0 (2:0)
V ideálnom futbalovom počasí, na výborne pripravenej hracej ploche, sa stretli mužstvá s cieľom bojovať naplno. Hostia pricestovali desiati a už od úvodu, a počas celého stretnutia, boli pod tlakom domácich, ktorí nevyužili množstvo sľubných gólových príležitostí, kde zlyhávali v koncovke.
Góly: T. Berežný, M. Berežný 3 – M. Šoltýs (vlastný)
ŽK: 0

Havaj – Breznica 0:8 (0:3)
Ligoví legionári v dresoch Breznice ovládli mokrý terén v Havaji a zaslúžene vyhrali.
ŽK: 0

Kuková – Lúčka 3:0 (3:0)
Góly: M. Kožlej, Š. Geffert, Ľ. Vereščák
ŽK: M. Fedor, M. Kožlej, Ľ. Vereščák, A. Kmec – M. Anderko

Tisinec – Radoma 2:1 (1:1)
V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Obe mužstvá využili svoje šance. Skóre otvoril Demjan. O päť minút vyrovnal z brejku Labuda. V druhom polčase sa hral opäť vyrovnaný duel. Po centri Kentoša zvýšil volejom Čakurda. Radoma v závere zápasu domácich zatlačila, no šance zlikvidoval skúsený gólman Vateha. Remíza by bola spravodlivá.
Góly: M. Čakurda, D. Demjan – M. Labuda
ŽK: M. Čakurda, P. Skysľak – D. Haspra, M. Labuda

Chotča – Stročín 6:1 (2:0)
Domácim vyšiel úvod stretnutia. Už v 9. minúte sa ujali vedenia 1:0 Kmiťom. Domáci potom pozahadzovali množstvo šancí. Hostí nepustili v 1. polčase do ničoho. Iba jedna strela mierila medzi žrde, aj s tou si domáci brankár poradil. V závere polčasu aktívny Kmiť zvýšil do šatne na 2:0. Do 2. polčasu nastupovali domáci s cieľom zvýšiť skóre a už v 46. minúte Plavnický upravil na 3:0. Plavnický hneď peknou strelou vymietol pavučiny hosťujúcej brány a bolo 4:0. Hostia znížili Bačom na 4:1, ale to bolo z ich strany všetko. Domáci bojovali ďalej a Madejom upravili v 81. a 86. minúte na 6:1.
Góly: D. Madej 2, D. Plavnický 2, D. Kmiť 2 – J. Bača
ŽK: M. Cviklík – 0

Rovné – Lomné 3:2 (2:0)
Góly: M. Ferenc, R. Tyč, M. Fenič – M. Cap, R. Baľo
ŽK: 0 – F. Roba

Hrabovčík – Miňovce 9:0 (5:0)
Jednoznačný priebeh zápasu. Domáci nevyužili ďalšie príležitosti. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom.
Góly: J. Karala 2, V. Havrila 2, M. Hopko 2, M. Džurban 2, D. Horbaj
ŽK: J. Gazda – 0

7. liga

Mestisko – Orlík 6:1 (4:0)
Domáci boli celý zápas lepším mužstvom. Množstvo gólových šancí nevyužili.

Schválila výsledky 2.kola 6.ligy dospelých a 1. kola 7.ligy dospelých
Schvaľuje žiadosť FK Kružlová o zmenu termínu stretnutia 2. kola 7. ligy dospelých Kružlová – Baňa z dňa 20.8.2017 na deň 1.10.2017 o 15.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10 eur – Kružlová
Schvaľuje žiadosť FK Tisinec o výmenu domácich stretnutí 6.ligy dospelých Radoma – Tisinec stretnutie 3.kola sa odohrá v Tisinci a stretnutie 16.kola sa odohrá v Radome- vzájomná dohoda, poplatok 10 eur – Tisinec
Upozorňuje štatutárov klubov, že osoby ktoré nebudú uvedené na druhej strane Zápisu o stretnutí, nemôžu byť počas stretnutia na lavičke náhradníkov. Uvedené osoby, je potrebné zaregistrovať do ISSF. Každý klubový manažér dostal usmernenie k zaregistrovaniu funkcionárov do ISSF.
Upozorňuje futbalové kluby na končiacu sa platnosť a následnú výmenu niektorých RP.
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Nariaďuje delegátom stretnutí 6.ligy dospelých aby vo svojich správach uvádzali natáčanie videozáznamu a vypisovanie zápisu o stretnutí v ISSF pred stretnutím, v prípade nenatáčania videozáznamu a nevypisovania zápisu v ISSF uviesť dôvody. V prípade nenominovania delegáta na stretnutie toto všetko uvedie vo svojej správe rozhodca stretnutia.

4. kolo / 6. liga / 2017/2018     27. 8. 2017 (16:00)