Futbal 33/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Plavnica – Stropkov 1:1 (0:0)

V stredajšej dohrávke 3. kola začali obidve mužstvá aktívne a už po troch minútach videlo 320 divákov dve sľubné príležitosti. Najprv sa o vzruch pred bránou súpera postarali domáci, ukrajinský brankár Stropkova Prysiazhniuk však vystihol úmysel útočiacich hráčov a zastavil nebezpečný center po zemi z priestoru päťky. Na opačnej strane sa pokúšal otvoriť skóre Burcák, po jeho strele ľavačkou z dvanástich metrov sa však vyznamenal domáci brankár Beňo. V ďalšom priebehu stretnutia boli aktívnejší hostia, ktorí sa snažili presadiť po centrovaných loptách z krídelných priestorov. Vo finálnej fáze však hlavičkovým zakončením dvakrát Varga a raz Burcák neuspeli. Keďže defenzíva Stropkovčanov pracovala spoľahlivo, odchádzali obidve mužstvá do šatní s bezgólovou remízou. Po zmene strán si obidva tímy vypracovali zhodne po dve príležitosti, z ktorých po jednej využili. V 47. minúte skončil center domácich z ľavej strany na brvne Prysiazhniukovej brány. V 65. minúte sa po Špilárovom centri ocitol vo vyloženej šanci Varga, zo šiestich metrov však hlavičkoval nad Beňovu bránu. Prvý gólový moment prišiel až v 82. minúte stretnutia. Na radosť búrlivého domáceho publika sa o neho postaral Šimon Štupák, ktorý zblízka doklepol center z ľavého krídla. Radosť domácich však netrvala dlho. V 87. minúte vyrovnal hlavou Burcák, ktorému presne nacentroval z rohového kopu striedajúci Pavol Bunda.
Gól: 87. Burcák
Zostava: Prysiazhniuk – Petrišin, Pavlík, Kimák, Fertaľ- Jaselský (80. Bunda), Vaško (46.Haško, 89. Poľák), Burcák, Jakubčo- Špilár (90. Tabiš), Varga

Stropkov – Giraltovce 0:1 (0:0)

Na bod zo stredajšej dohrávky na súperovom ihrisku chceli Stropkovčania nadviazať víťazstvom v domácom derby proti Giraltovciam. Vzhľadom k posledným dvom zápasom týchto mužstiev boli miernym favoritom domáci, hostia však bojovným výkonom Stropkovčanom úlohu výrazne znepríjemnili. Najväčšiu príležitosť prvého dejstva mal na kopačke domáci Maroš Jaselský, po centri Frederika Vargu však namieril len do žrde Oravcovej brány. Gólom neskončili ani strely Petrišina, Poľáka, ani pokusy hostí Hanuščáka s Kuhajdíkom, čo znamenalo polčasovú bezgólovú remízu. V úvode druhého dejstva Stropkovčania pritlačili hostí na vlastnú polovicu. V 49. minúte si Bunda s Burcákom takmer zopakovali gólovú spoluprácu z Plavnice, po hlavičke druhého menovaného však Oravec dokázal vyraziť loptu do brvna a obrana Giraltoviec odvrátila loptu do bezpečia. Neujal sa ani priamy kop Olivera Špilára, ktorý namieril nad bránu hostí. Vytúžený gólový efekt nepriniesli ani ďalšie štandardné situácie Stropkova, naopak z gólu sa tešili hostia na opačnej strane. V 79.minúte sa po kombinačnej akcii dostal ku strele ľavačkou z hranice šestnástky aktívny Miroslav Hanuščák a rozhodol o prvej prehre Stropkovčanov v novej sezóne.
Zostava: Prysiazhniuk – Petrišin, Kimák, Pavlík, Fertaľ- Poľák (70. Vrábeľ), Jakubčo, Burcák, Jaselský (46. Bunda)- Varga (60. Haško), Špilár.

Gól: vlastný
Zostava: Majerník – Preksta, Belina, Fečo, Kapa, Paluba, Cuprišin, Džupin, Korba, Jesenský, Gonos.
Striedali: Hančák, Lipák
U17: MŠK Tesla Stropkov 2:0 MFK Vranov nad Topľou
Góly: Kollárik, Haluška
Zostava: Slivka D. – Rapáč, Glovacký, Kmiť, Slivka J., Cichý, Slobodník, Artim, Mačuga, Kollárik, Novotňák

Stročín – Radoma 1:1 (1:1)
Domáce mužstvo malo zápas jasne v rukách, ale nedokázalo vyhrať, pretože nevyužilo množstvo gólových príležitostí. Preto zápas skončil remízou.
Góly: J. Rodák – D. Zelonkay
ŽK: 0

Tisinec – Kuková 4:0 (1:0)
Domáci začali kombinačnou hrou. Kukovu nepustili za polovicu ihriska. V 11. minúte nabehol na center agilného Potomu T. Skysľak a krásne zavesil gól hlavou. V 44. minúte mali hostia šancu vyrovnať z penalty, ale Lukáča bravúrne vychytal Prusák. V druhom polčase sa opäť hralo na bránu hostí. Krásnou hrou Tisinca postupne zvýšil skóre opäť Skysľak. Neskôr rohom Potomu zavesil hlavou Michrina a koncom zápasu zavŕšil hetrik volejom hráč zápasu T. Skysľak.
Góly: T. Skysľák 3, Michrina

Lúčka – Havaj 1:1 (1:1)
Góly: D. Hvišč – M. Džavoronok
ŽK: Anderko – 0

Breznica – Sitníky 2:2 (1:2)
Domáci nezachytili úvod, keď boli hostia jasne lepší. Aj preto vyhrávali po polhodine 0:2 a ďalšie šance trestuhodne zahodili. Po polhodine domáci ožili, spresnili hru a z množstva šancí využili iba jednu Staškom. Úvod druhého polčasu patril opäť domácim, keď po peknej akcii vyrovnali Medvecom. Potom sa šance striedali na oboch stranách, no skóre sa už nezmenilo. Krst ohňom zažili mladí rozhodcovia Vrábeľ a Špak.

Úradná správa č. 6 zo dňa 10. augusta 2017

Berie na vedomie zmenu štatutárov v ŠK Chotča- nový štatutár Martin Cviklik, Chotča 69, 09021 Chotča
Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac júl, ktorá je splatná do 14. 08. 2017 (pondelok).
Oznamuje, že Rozpis súťaži OOFZ 2017/2018 je v elektronickej podobe na webovej stránke OOFZ v časti články.
Ku dňu 8.8.2017 obdŕžal OOFZ Svidník návrh na zvolanie Mimoriadnej konferencie OOFZ z týchto klubov: Hrabovčík, Rovné, Mestisko, Tisinec, Lomné, Kružlová. Keďže, podľa Stanov OOFZ čl. 40/1,3a nie sú splnené podmienky na zvolanie Mimoriadnej konferencie, platí pre kluby a rozhodcov ÚS č.3 zo dňa 18.7.2017 a ÚS č.4 zo dňa 27.7.2017. Výkonný výbor zotrváva na svojom rozhodnutí, tykajúcom sa klubov 6.ligy OOFZ. O splnení povinnosti tákajúcej sa kamier a vyplňovania zápisov R v ISSF počnúc 3.kolom prebiehajúceho súťažného ročníka podá delegát stretnutia informáciu vo svojej správe.
Schválila výsledky 1.kola 6.ligy dospelých
Schvaľuje žiadosť FK V. Orlík o zmenu termínu stretnutia 1. kola 7.ligy dospelých V. Orlík – Ladomirová z dňa 13.8.2017 na deň 1.10.2017 o 15.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10 eur – V. Orlík
Schvaľuje žiadosť FK Kalnište o zmenu termínov domácich stretnutí 3.ligy žiakov skupina „B“ stretnutia sa odohrajú v piatok o 16.00 hod., poplatok 5 eur.
Vyžrebovanie 2.kola Pohára predsedu OOFZ, ktoré sa odohrá 15.9.2017 o 15.30 hod.: Havaj – Lúčka, Sitníky – Breznica, Stročín – Hrabovčík, Tisinec – voľno
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Nariaďuje delegátom stretnutí 6.ligy dospelých aby vo svojich správach uvádzali natáčanie videozáznamu a vypisovanie zápisu o stretnutí v ISSF pred stretnutím, v prípade nenatáčania videozáznamu a nevypisovania zápisu v ISSF uviesť dôvody. V prípade nenominovania delegáta na stretnutie toto všetko uvedie vo svojej správe rozhodca stretnutia.

3. kolo / 6. liga / 2017/2018     20. 8. 2017 (16:00)