Futbal 32/2017

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Vranov 1:1 (1:0)

Po vyrovnanom úvode bez výraznejších šancí mohli ako prví udrieť hostia. V 19. min. našla Dzurinova prihrávka voľného Kotľára, ale hosťujúci stredopoliar trafil v tutovej pozícii iba obrancu súpera. O päť minút odviedli skvelú prácu pri nakopnutej lopte Varga so Špilárom, z čoho ťažil Jakubčo. Hoci sa rútiac na Makóa snažil páliť k žrdi, brankár MFK jeho tvrdú strelu predsa len špičkou kopačky vyrazil na roh. V 33. min. ešte Burcák v krkolomnej situácii nezakončil, avšak o necelé dve minúty sa Stropkovčania dočkali. Vaško vymyslel parádnu kolmicu na Poľaka. Po nedôraze v zadných radoch Vranova sa dostal k zakončeniu Špilár a loptu poslal od spojnice do siete. Poľak skúšal strelecké šťastie aj sám – v prvom prípade jeho strelu Vranovčania zblokovali a v 45. min. nepríjemný projektil skrotil Makó.
Od začiatku druhého polčasu mali územnú prevahu zverenci trénera Emila Sudimáka, ktorí sa dočkali odmeny v 56. min. Dzurina si šikovne narazil s Digoňom, vrútil sa do šestnástky a pred Prysiazhniukom nezaváhal. V 59. min. prikryl loptu Gluschenko, v akcii pokračoval Digoň a po jeho prenesení hry pálil Lukáč, ale domáci brankár bol pozorný, navyše pri pokuse o dorážku sa na zakončení nedohodli Gluschenko s Dzurinom, preto si defenzíva Tesly mohla vydýchnuť. Na opačnom konci ihriska reagoval dôrazný Varga, lenže Makó opäť spoľahlivo zasiahol a Vaškovu strelu zblokoval Babjak. Stropkovčania zahrávali v ďalšom priebehu viacero štandardiek a hoci výšková prevaha bola na ich strane, obrana na čele s Makóom pracovalo vo „vzduchu“ bezchybne. V poslednej 20-minútovke zaujala Kovalčíkova delovka po rohu tesne nad bránu, nepresné zakončenie Špilára alebo Babjakova strela, ktorú si postrážil Prysiazhniuk. Bodku za stretnutím dal v 85. min. šikovnou obaľovačkou Bunda a istým zákrokom Makó.
Góly: 35. Špilár – 57. Dzurina.
ŽK: 29. Kimák – 32. Mikča, 73. Kovalčík, 86. Babjak, 90. Dubas.
Zostava Stropkov: Prysiaz¬hniuk – Fertaľ, Petrišin, Pavlík, Varga – Špilár (79. Bunda), Burcák ©, Vaško (68. Jaselský), Poľák – Kimák, Jakubčo (79. Vrábeľ).
Zostava Vranov: Makó – M. Lukáč, Mikča, Štefančík, Babjak © – Dzurina (88. Marcinko), Komár, Kotľár (46. Kovalčík), Voľanský (46. Kokočák) – Digoň (85. Dubas), Glushchenko (68. Hreha).
Hlasy trénerov:
Vladimír Rusnák (MŠK Tesla Stropkov): „Z môjho pohľadu to bol výborný treťoligový zápas, v ktorom aj súper ukázal, najmä v druhom polčase, svoju kvalitu. Chceli sme hrať kombinačne, čo sa nám viac darilo v prvom polčase. Okrem gólu mal ešte jednu tutovku aj Peťo Jakubčo, no v druhom polčase nám začali ubúdať sily. Predsa len sme odohrali v 1. kole náročnejší zápas, plus sme mali o jeden deň menej na regeneráciu a v tomto teple to nie je jednoduché. Po zmene strán sme už mali slabší pohyb, kazili sme veľa prihrávok a súper to dokázal využiť na brejkové situácie. Myslím si však, že remíza je zaslúžená.“
Emil Sudimák st. (MFK Vranov): „Prvých dvadsať minút sme na tom boli lepšie, ale potom sme začali hrať to, čo nechceme, teda na dlhé prihrávky a následne na to sme zákonite strácali lopty. Domáci ťažili zo štandardných situácií, pri ktorých využívali svoju výškovú prevahu a pri každom centri sme museli byť koncentrovaní. V polčasovej prestávke sme si nepovedali nič veľké. Chlapcov som len nabádal k tomu, aby hrali viac do nohy a dostávali sme sa na súperovu polovicu s väčším počtom hráčov, čo nám aj v prípade straty lopty dovolí zapresovať súpera. Pokiaľ však iba nakopneme loptu na jedného hrotového hráča, nemôže to pri organizovanej obrane viesť k úspechu. V druhom polčase sa nám už tento zámer darilo dodržiavať lepšie. Hoci sme s bodom spokojní, chceli sme dnes v Stropkove vyhrať, napriek tomu, že domáci majú svoju silu, ktorú rešpektujeme.“

26. ročník Memoriálu Alojza Lehockého

Vo štvrtok odohrali starší žiaci už 26. ročník Memoriálu Alojza Lehockého, ktorý v histórii klubu patril k jeho výrazným ikonám. Patril k obávaným exekútorom pokutových kopov a neskôr pôsobil aj ako vedúci mužstva, či funkcionár. Tento rok mal samotný turnaj veľmi kvalitné obsadenie. Regionálny výber Východoslovenského zväzu v kategórii U15 a U14, Stal Rzeszów, Zemplín Michalovce, Partizan Bardejov a domáci hráči boli rozdelení do dvoch skupín. Na výborne pripravených plochách v Miňovciach a na Sitníkoch sa postupne odohrali zápasy v skupinách. V poobedňajších hodinách odohrali jednotlivé družstvá zápasy o umiestnenie na hlavnej hracej ploche v Stropkove. O výsledku všetkých troch zápasov rozhodli až pokutové kopy, čo svedčí o vyrovnanosti a kvalite zúčastnených výberov. Naši chlapci výkonmi nesklamali a v horúcom počasí siahali v každom zápase na dno svojich síl. Ich snaha im síce nepriniesla radosť z výsledkov, no kvalita zápasov ich posunula v ich kariére o výrazný krok vpred. Aj touto cestou by sme chceli poďakovať zástupcom klubov FK Sokol Sitníky a OŠK Miňovce za vytvorenie komfortných podmienok pre našu mládež. Zároveň patrí poďakovanie Mestu Stropkov za pomoc pri organizácii celého turnaja. Celkovým víťazom Memoriálu sa pre tento ročník stal regionálny výber VsFZ v kategórii U14, ktorý vo finále porazil poľského zástupcu z Rzeszówa.

Sitníky – Lúčka 4:2 (2:1)
Kvôli rekonštrukcii ihriska sa domáci hráči konečne ukázali na domácej pôde. Už v 3. minúte domáci zaznamenali prvý gól. Na 2:0 zvyšoval Varga centrom, ktorý skončil v bráne. Hostia peknou a rýchlou hrou odpovedali gólom na 2:1. Druhý polčas patril domácim jednak strelovo a aj gólovo. Hráči FO Sokol Sitník ďakujú Róbertovi Fatľovi za perfektne pripravené ihrisko.
Góly: Durkáč 2, Varga, Polaščík D. –

Breznica – Kalnište 5:0 (2:0)
Domáci posilnili na jar a v posilňovaní pokračovali aj počas letnej prestávky. Zo Svidníka získali Patrika Mikitu, zo Stropkova Tomáša Manduľu a Martina Staška. Práve posledne menovaný ukázal čuch na góly, keď strelil tri, ďalšie pridali Olčák a Marek Melník. V slušnom stretnutí bez kariet rozhodoval Bodnár.
Góly: Staško 3, Melník, Olčák
ŽK: 0

Kuková – Stročín 4:1 (3:1)
Hral sa dobrý zápas na vysokej úrovni, kde domáci, na rozdiel od hostí, svoje šance využili. V 2. polčase dominovali hostia, avšak svoju prevahu nedokázali premeniť a tak domáci zaslúžene vyhrali.
Góly: Lukáč 2, Vereščák, Oravec -
ŽK: Ľ. Vereščák, Kožlej – 0

Havaj – Tisinec 2:3 (1:2)
Hostia, technicky lepšie vybavení, využili svoje schopnosti a na konci zápasu zvrátili výsledok vo svoj prospech.
Góly: Trebišovský, Džavoronok – T. Skysľák, Čakurda,…

Chotča – Miňovce 1:1 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia v 2. minúte, potom sa hra väčšinou odohrávala medzi šestnástkami. Až v 43. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať. Druhý polčas sa hra odohrávala medzi šestnástkami, mužstvám sa už nepodarilo streliť gól.

Úradná správa č. 5 zo dňa 3. augusta 2017

Oznamuje, že od 4.8.2017 do 8.8.2017 bude sekretariát OOFZ zatvorený pre čerpanie dovolenky.
Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac júl, ktorá je splatná do 14.08.2017 (pondelok).
Žiada FK o zaplatenie členského príspevku za klub: Lomné, Ladomirová, Baňa
Oznamuje, že Rozpis súťaži OOFZ 2017/2018 je v elektronickej podobe na webovej stránke OOFZ v časti články.
ŠTK na základe vývoja počasia nariaďuje zmenu UHČ stretnutí dospelých plánované na 6.8.2017 zo 16.30 hod. na 17.00 hod. Zároveň odporúča pre FK a rozhodcov stretnutí umožniť hráčom na základe požiadavky a dohody pred stretnutím aj dvojnásobnú občerstvovaciu prestávku v jednotlivých polčasoch.
ŠTK upozorňuje FK štartujúce v súťažiach OOFZ dospelých, že od nového SR je povolený počet striedaných hráčov po 5.
Kontumuje: stretnutie 1.kola Pohára predsedu OOFZ – Stročín – Kalnište 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
Druhé kolo Pohára predsedu OOFZ Svidník sa odohrá 15.9.2017 – postúpili : Havaj, Tisinec, Breznica, Sitníky, Hrabovčík, Lúčka, Stročín, žrebovanie sa uskutoční 10.8.2017 o 17.00 hod. na sekretariáte OOFZ a sú pozvaní zástupcovia klubov.
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá FK Kalnište za nenastúpenie na stretnutie 1.kola Pohára predsedu OOFZ – Stročín – Kalnište finančnou pokutou 50,– €, podľa RS 26/a, poplatok 10,–€
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na
Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).