Športové aktivity v Novom Domove

Šport a pohybová aktivita blahodarne pôsobí nielen na fyzické, ale aj duševné zdravie v každom veku. Preto sme sa aj v tomto roku spolu s našimi klientmi zúčastnili „Východniarskej petangovej ligy‟ klientov zariadení pre seniorov. Prvé kolo sa konalo 26.4.2017 v ZpS vo Vranove nad Topľou, kde sme sa umiestnili na 6. mieste. Takéto umiestnenie nás vôbec neodradilo, práve naopak, pretože už v druhom kole, dňa 23. mája 017, v ZpS Harmónia v Cemjate v Prešove sme ešte viac zabojovali a nakoniec sme sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Naši klienti sú natoľko súťaživí, že si popri petangovom turnaji odbehli na Turnaj v minigolfe, ktorý sa konal 22. júna 2017 v ZpS Náruč v Prešove. Tam sa umiestnili na 4. mieste, aj keď minigolf vôbec netrénovali. Dňa 28. júna 2017 sa ďalšie kolo v petangu konalo na domácej pôde v našom Novom Domove v Stropkove. Za príjemného počasia sme privítali našich spoluhráčov. Veselá nálada a zdravá súťaživosť nás sprevádzala počas celého dňa. Spomedzi deviatich družstiev sme vybojovali fantastické 1. miesto. Už teraz sa tešíme na ďalší zápas, ktorý nás najbližšie čaká v Bardejove. Aj touto cestou by sme sa veľmi radi poďakovali mestu Vranov Nad Topľou za požičanie stolov a lavíc.