Šach 25/2017

Majstri okresu ZŠ v šachu

Majstrovstvá okresu jednotlivcov a 4-členných družstiev 2016/2017 poznajú svojich víťazov.
12.6. sa posledným kolom zavŕšil seriál turnajov, v ktorých sa vyprofilovali majstri okresu v šachu.
Do posledného turnaja sa prezentovalo 33 detí ZŠ. Hralo sa na sedem kôl a každá partia v časovom limite 2×15 minút + 2 sekundy za každý ťah. Celkovým víťazom posledného kola sa stal Eduard Paňko (7b.) pred Radkom Vojčekom (5,5b.) a Dominikom Ivančom (5b.). V kategórii dievčat bola najlepšia Juliána Tomčuková (ZŠ s MŠ Havaj). V súťaži 4-členných družstiev zvíťazili žiaci ZŠ s MŠ Havaj.
Do konečného hodnotenia majstrovstiev okresu sa započítali 4 najlepšie výsledky z celej série turnajov. V každej kategórii boli traja najlepší odmenení pohármi a v kategórii družstiev aj šachovou súpravou. Už po piaty krát si v kategórii družstiev vybojovali titul žiaci CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov. V kategórii dievčat sa záverečným finišom prepracovala na majsterku okresu Juliána Tomčuková (ZŠ s MŠ Havaj). Medzi mladšími žiakmi do 11 rokov získal prvenstvo Radko Vojček (ZŠ Konšantínová Stropkov) a kategórii starších žiakov dominoval po štvrtý krát jediný ratingovaný hráč Eduard Paňko (CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov).
Tréning: Piatok 16:30, ul. Šarišská