Spod vysokých sietí 22/2017

Postup MVK Stropkov na M-SR vo štvorkovom volejbale

V poslednom 6. kole kolo finálovej skupiny Majstrovstiev Oblasť Východ v štvorkovom volejbale mladších žiačok cestovali hráčky MVK Stropkov do Spišskej Novej Vsi s cieľom zvíťaziť a potvrdiť tak postupové ambície na finálový turnaj M-SR.
V prvom zápase zdolali družstvo z Popradu pomerne hladko, no v druhom zápase sa poriadne natrápili proti domácim hráčkam. Po slabom výkone v prvom sete otáčali nepriaznivý stav v dramatickej koncovke setu druhého a v rozhodujúcom tajbrejku zvládli opäť lepšie jeho koncovku.
V konkurencií 11 tímov v súťaži Majstrovstiev Oblasť Východ sa tak celkovo umiestnili na druhom mieste a zabezpečili si tak postup na záverečný turnaj M-SR, ktorý sa uskutoční v Brusne 27.-28.mája 2017.
Výsledky:
MVK Stropkov A – VK Junior Poprad 2:0 (11, 7)
MVK Stropkov A – VK S. N. Ves 2:1 (-7, 26, 13)
Zostava MVK Stropkov A: Hvozdová Z., Šafránková E., Balážová S., Hašková R., Nemcová N., Dovičaková K., Semancová K., Polivčaková N.

MVK Stropkov na 5. mieste M-SR vo volejbale starších žiačok

V dňoch 19. – 21. mája 2017 sa v Leviciach uskutočnili M-SR vo volejbale starších žiačok, na ktorom sa predstavili hráčky MVK Stropkov. V skupinovej fáze turnaja narazili v prvom zápase na favorita, družstvo Bilíková Bratislava, ktorému nestačili a podľahli 0:3. V nasledujúcom zápase si zmerali sily s víťazom oblasti Východ, družstvom VK Junior Poprad, ktorý získal úvodný set, no hráčky Stropkova dokázali zvrátiť priebeh hry a zdolali svojho súpera 3:1. V nasledujúcom dni turnaja čakal mladé Stropkovčanky dôležitý zápas proti hráčkam Banskej Bystrice, v ktorom si víťaz zabezpečil postup do semifinále turnaja. Vo veľmi vyrovnanom a dramatickom zápase, ktorý trval 2 hodiny a 15 minút sa rozhodovalo až v tajbrejku, ktorý lepšie zvládol súper aj keď hráčky Stropkova mali štyri mečboli. Napriek veľkému sklamaniu, dokázali dievčatá zodvihnúť hlavy a zvládli ďalší dôležitý zápas proti hráčkam Žiliny, ktoré zdolali 3:0 aj keď v sete druhom prehrávali 8:16. Snaha bojovať ďalej napriek výškovému hendikepu sa preniesla do posledného zápasu o celkové 5. miesto, v ktorom si Stropkovčanky zmerali sily s družstvom VIVUS Bratislava. Vo veľmi vyrovnanom a kvalitnom dueli plnom pekných výmen na obidvoch stranách sa opäť rozhodovalo v koncovkách setov. Rozhodujúcim bol samotný tajbrejk, v ktorom od úvodu dominovali hráčky Stropkova a po 2 hodinách a 20 minútach sa tak mohli tešiť z víťazstva.
Hráčky MVK Stropkov v konkurencií ôsmich najlepších tímov tejto sezóny svojimi výkonmi určite nesklamali a ukázali svoju kvalitu, bojovnosť a húževnatosť. Napriek výškovej prevahe ostatných tímov dokázali konkurovať veľkým klubom, čo je ukazovateľom dobrej práce stropkovského volejbalu. O skvelú kulisu a podporu hráčok sa postarala skupina rodičov, ktorá sprevádzali hráčky počas celého turnaja.
Poďakovanie sponzorom: Bas Slovensko, D. Hric, O. Brendza, PoD Ondava – J. Kušnír, Coltsun-consult – S.Kolcun, OZ Amis, Ulov.sk, ZŠ Mlynská Stropkov, Mesto Stropkov, Kovo sipox a.s., predajňa farieb Rokolor, stavebniny Stavtis, Pekáreň Šandal – J. Maťaš, EMPE nealko – M. Pecúch
Zostava družstva MVK Stropkov: Pariláková Alexandra, Andrejovská Lívia, Dzurjová Bianka, Volčková Laura, Hnátová Nina, Zajtková Martina, Bujdošová Mária, Fečková Nikola, Hvozdová Zdenka, Hašková Radka, Kristína Nemcová, Luberdová Daniela
Tréner: Mgr. Alexík Patrik